Morawiecki złote trony oddał za możliwość bycia premierem i nie musi wypełniać jakichś oświadczeń majątkowych na jakieś głupie trzysta tysięcy złotych, które zresztą charytatywnie zagospodarował z naddatkiem. Premier jest krystalicznie uczciwym kłamcą i wara wszystkim.

  Był przychód ze zbycia akcji i w tym przypadku sprawa jest jasna. Przychód nie został odnotowany w oświadczeniu. I to chyba jest przestępstwo. Rozmydlanie obowiązku wykazania przychodu ze zbycia czegokolwiek ujmowanego wcześniej w oświadczeniu jest co najmniej wspieraniem przestępcy. Głosy ekspertów w tych sprawach zresztą się wykluczają i obywatel polski – jak zwykle – może sobie wybrać do wojenki polsko-polskiej, co mu jest potrzebne po jego stronie okopów.

  Rzeczywistość pokazała, że można skazać oświadczającego posła za zegarek, którego wartość jest powyżej dziesięciu tysięcy złotych. Morawiecki wobec powyższego ma być niekarany za przychód trzystu tysięcy złotych z uprawnień, które wykazywał w oświadczeniu majątkowym i nagle przestał je wykazywać? Rzeczywistość chyba w tym przypadku odjechała w swoją stronę, a pan premier odjechał w stronę przeciwną. Jego charytatywne działania nie odwołują chyba jego obowiązków prawnych.

  Jeśli do powyższego problemu dołożymy zakup obligacji gwarantujących zabezpieczenie oszczędności premiera przed skutkami inflacji, to pożegnanie pana premiera z rzeczywistością staje się pewne, bo przecież w czasie dokonywania tego zakupu premier zapewniał, że w Polsce nie ma i nie będzie żadnej inflacji, co nawet osobiście wpisał do ustawy budżetowej i przedstawił do zatwierdzenia Sejmowi. Czy osoba pozbawiona kontaktu z rzeczywistością może być premierem? Czy taka osoba w ogóle powinna swobodnie poruszać się pomiędzy ludźmi?

Musimy się zastanowić nad tym problemem i chyba dokonać zatrzymania obywatelskiego.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s