W Polsce jest powszechnie widoczne zjawisko oderwania klasy politycznej od reszty społeczeństwa, bo stosunkowo niedawno odeszliśmy od władzy niezależnej od społeczeństwa – czyli reżimu lewacko-bolszewickiego zaadaptowanego do polskich warunków – co wyostrzyło zmysły obywateli. Na Zachodzie z kolei to zjawisko widać, bo poziom prawie religijnej wiary w tak zwane prawa człowieka jest tak wysoki, że nawet politycy zaczynają się z nim liczyć, a obywatele na każdym kroku chcą z tej nowej religii korzystać.

  Politycy muszą definitywnie wrócić na łono społeczeństwa i poddać się normalnej kontroli społecznej. Tak. Czasem politycy powinni dostać po mordzie od obywateli, a czasem postawić obywatelom piwo dla koncyliacji. Nie może być tak, jak jest obecnie, że cały udział obywatela w sprawowaniu władzy zaczyna się przy urnie wyborczej i przy niej się kończy. No właśnie. Oddajcie nam nasze państwa.

  Młodzi ludzie doskonale rozumieją powyższy problem. Wierzę dlatego, że najbliższe dziesięciolecia przyniosą pozytywne zmiany, jeśli młodzież nie będzie degenerowała się w takim tempie, jak robi to dzisiaj. Z jednej strony oddaje się fałszywym ideom, z drugiej poddaje się używkom, a z trzeciej strony szybko ucieka w świat wyalienowanej polityki. No tak, moja wiara ma więc słabe podstawy.

  Co robić wobec powyższego? Pracować wyłącznie na siebie i oszczędzać w tym, na co politycy nie mają wpływu (o tym pisałem wcześniej) i nie pozwolić politykom na skłócenie nas z inny ludźmi. Z islandzkiego podwórka podam przykład: praca „na czarno”, zwiększanie obrotów gotówkowych z zakupami czy usługami bez paragonów, masowo zakładane spółki offshore i wyprowadzanie środków poza system. To tylko kropla w morzu możliwości walki z opresyjnymi państwami. Narzędzi do oporu wobec polityków mamy wiele, ale musimy zacząć je stosować wspólnie i w porozumieniu. Hi, hi, hi…

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s