Ukraina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji z wielu powodów i w wielu wymiarach. Okazało się przede wszystkim, że tak naprawdę pomoc dla Ukrainy jest kroplą w morzu potrzeb, natomiast Rosja konsekwentnie realizuje swoje cele. Może ta rosyjska realizacja jest nieudolna i chwilami nawet śmieszna, ale krok po kroku zabija Ukrainę.

  Jedynym racjonalnym wyjściem dzisiaj jest eliminacja Putina i jego najbliższych współpracowników. Nie wiem, czym zajmują się służby specjalne NATO, ale jedyna skuteczna forma pomocy Ukrainie polega na zmianie reżimu w Rosji. Putin jest zbrodniarzem i ta kwestia nie ulega wątpliwości. NATO nie chce i nie powinno angażować się w wojnę z Rosją. Zebranie informacji o Putinie i jego otoczeniu oraz dokładne poinstruowanie wynajętych, niezależnych zamachowców co do możliwości usunięcia problemu byłoby realne. I to załatwiłoby na dzisiaj wszystko.

  Sankcje nakładane na Rosję nie działają i pieniądze dla zbrodniarzy płyną szerokim strumieniem, bo nawet kradzione na Ukrainie zboża przynoszą kasę Rosjanom. Zachód ze swoimi hasłami bez pokrycia jest po prostu śmieszny i żałosny. Amerykanie z kolei korzystają z okazji do odbudowy swojego znaczenia i wpływów. Właściwie to był ostatni moment dla obudzenia imperialnej Ameryki, bo tylko taka wojna mogła zachwiać Chinami dzięki zakłóceniu szlaków handlowych i na tyle podnieść koszty nośników energii, żeby Europejczycy znaleźli się na kolanach.

Nic nie jest na tej wojnie takie, na jakie wygląda. Na stacjach benzynowych na przykład płacimy już podwójnie, ale kto ma z tego pieniądze? I to jest najprostsze pytanie.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s