Wczorajsza wiadomość o zatrzymaniu importu rosyjskiego węgla do Polski jest małym kroczkiem w dobrym kierunku. Po pierwsze, Polska węglem stoi. Po drugie, Rosja nie może dostawać kasy na działania zbrodnicze i terrorystyczne wobec innych państw. Po trzecie, nie należy finansować okradania Ukrainy. Po czwarte, wszyscy dowiedzieli się bezpośrednio, że pisowcy wcześniej kłamali w tej kwestii, zrzucając konieczność podjęcia takich decyzji na szczebel unijny.

  Nie wiem, kiedy ta ewentualna zmiana ustawowa wejdzie w życie i kiedy węgiel rosyjski przestanie wjeżdżać do Polski. A może składy węgla zapełnią się w najbliższym czasie – przed ustawą – taką jego ilością, że starczy na następne dziesięć lat? A może Putin po prostu nie jest już zainteresowany sprzedażą węgla do Polski, bo ma inne, chłonniejsze rynki zbytu? Nie wiem i przypuszczam, że nigdy nie poznam prawdziwych powodów niewstrzymania handlu węglem natychmiast po inwazji Rosji na Ukrainę, a tylko to mogło naprawdę zaboleć Rosjan. Dzisiaj ci zbrodniarze już się przegrupowali i przygotowali wiele alternatywnych rozwiązań.

  Premier Morawiecki opowiada jakieś bajki o polskich naciskach na Unię, która nie chce karać Rosji. Podobno to nasze władze są jedynymi, które interes Ukrainy stawiają na pierwszym planie wszystkich rozmów w Europie. I co? I nie można zatrzymać TIR-ów z zaopatrzeniem dla Rosji? Nie można zamrozić aktywów firm rosyjskich terrorystów i ludobójców, chociaż pan Zbyszek już dawno temu w tej sprawie nakazał wszcząć polskie śledztwo? Bajki były dobre dla niegrzecznych dzieci, żeby je wychować. Dzisiaj jesteśmy w stanie realnie oceniać każdy ruch takich panów Zbyszków czy Mateuszków i powiedzieć wprost: spadajcie. Hi, hi, hi… Ukraina jest dla was tylko przykrywką waszych brudnych interesów z największymi zbrodniarzami na świecie. Przypomnijmy sobie, dla kogo „święty” Mateuszek skupował kiedyś przez WBK akcje „Azotów”, i mamy olśnienie. Hi, hi, hi… Na pal z nimi!!! Hi, hi, hi…

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s