Świat jest już znudzony wojną na Ukrainie i teraz nastąpi najgorszy czas dla Ukraińców. Przeciętni obywatele Unii Europejskiej czy szerzej pojmowanego Zachodu rzucą od czasu do czasu jakiś pieniążek na pomoc Ukraińcom, ewentualnie utoczą jakąś łezkę dla nich na koncercie charytatywnym, ale nic więcej w tej sprawie nie zrobią.

  Putin już osiągnął swoje cele. Sprawdził bojem zdolności NATO i wartość całej reszty instytucjonalnego wsparcia tego sojuszu. Sprawdził bojem Ukrainę. Sprawdził swoich sojuszników i ich postawy. Takiego sprawdzianu nie było od lat. Wyniki chyba zadowoliły cara Putina, zwłaszcza że ma do tego autentyczne wsparcie milionów rodaków, którzy gotowi są za niego walczyć z resztą zgniłego, zdemoralizowanego świata.

  Na polskim podwórku car Putin też sprawdził swojego oddanego dłużnika z Żoliborza i już ma pewność, że nasze podziały będą długo obowiązywać, a głupota dużej części Polaków została trwale wykształcona dzięki katolickiemu wychowaniu, różnym „ordom“, Czarnkom i panom Zbyszkom. Sprawdziło się doskonale w Polsce działanie trolli w sieci, którzy swoją krecią robotę prowadzili nawet w najgorętszej, pierwszej fazie wojny. Sprawdziło się w Polsce bezczelne zrzucanie na opozycję odpowiedzialności za wszystko, bo na przykład przeszkadza władzy w zmianie konstytucji, co w ogóle nie jest potrzebne, ale medialnie – dla głupków – jest  „złotem” i usprawiedliwia obecne działanie władz na rzecz Rosji.

  Co można dzisiaj w tej uśpionej ludzkości osiągnąć? Nic. W czwartek idziemy z żoną na koncert dla Ukrainy do opery w Rejkiawiku. Utoczymy chociaż te łezki i pieniądze od nas za bilety oddadzą  na pomoc Ukraińcom.

  Piotr Wódecki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s