Polski ład jest przedsięwzięciem formalno-prawnym, które przede wszystkim ma zapewnić władzę grupie Kaczyńskiego na następne lata i przekonać większość Polaków, że tylko politycy PiS o nich dbają. Niestety, propagandowe wsparcie tego przedsięwzięcia może przynieść zamierzony efekt.

  Nowe regulacje podatkowe spowodują straty dla ludzi lepiej zarabiających, którzy już podnoszą alarm, ale dadzą dodatkowe złotówki większości, żyjącej z dochodów na krawędzi socjalnego bezpieczeństwa. W związku z tym, że to większość zdecyduje w wyborach, nie muszę tego dalej wyjaśniać. Od chwili, kiedy ta większość zobaczy więcej złotówek w portfelach, wszelkie alarmy mniejszości będą windowały poparcie dla PiS.

  Mam nadzieję, że przeliczanie tych korzyści i tak wypadnie na minus, bo drożyzna, inflacja, podwyżki cen gazu i energii nie zostaną przebite przez niższy VAT od paliwa z krótkoterminową tarczą inflacyjną. Zobaczymy. W każdym razie Polacy mają co liczyć, a cwaniacy z PiS muszą dalej kombinować, co nie wychodzi im ostatnio najlepiej.

  Dla polityka przyznanie się do błędu i kłamstwa jest podobno śmiertelne. Morawiecki ma już wyroki sądowe za kłamstwa, a teraz powiedział wprost, że kłamał na temat przygotowania przepisów podatkowych w polskim ładzie, bo jednak są tam błędy. Kłamał też o Pegasusie i możliwości wykorzystania go w Polsce przez obce służby, co potwierdził sam Kaczyński. I co będzie z tym kłamczuszkiem?

  A co będzie z panem Ziobro zwanym Zerem? Na razie zrzuca odpowiedzialność za brak nadzoru nad finansami ministerstwa, ale długo tak się nie da. Kary za jego pomysły ustawodawcze i ręczne sterowanie w sądach też muszą kogoś obciążyć.

  Nadszedł czas na wymianę głównych cwaniaków, panie pośle Kaczyński. Niech inni zaczynają dla pana kłamać od początku. Hi, hi, hi… Niech pan załatwi Ziobrę, to Ziobro wyciągnie z rękawa księdza z austriackimi pięćdziesięcioma tysiącami łapówki przy dwóch wieżach. Hi, hi, hi… I się rozegra ta „bajka o państwie prawa”, jak to pan powiedział kuzynowi o Polsce.  

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s