Od pewnego czasu media w Polsce zajmują się sprawą inwigilacji stosowanej przez pisowskie CBA wobec opozycji politycznej i niewygodnych prawników. Osobiście bawi mnie ten temat, bo teraz z takich poczynań służb specjalnych może wyniknąć jedynie skutek odwrotny: żaden dowód pozyskany z telefonów ofiar tych ataków Pegasusem nie będzie miał wartości dowodowej.

  Rozśmieszyła mnie dzisiaj telewizja publiczna, gdzie podano informację o zakupach programów szpiegowskich przez CBA za czasów PO, co podobno kosztowało prawie ćwierć miliona euro. Dokładnie opisano działanie tych programów, pokazano faktury i stwierdzono, że Pegasus jest dokładnie taki sam. Po pierwsze, wiemy już, że CBA wydało na Pegasusa 28 mln złotych. Po drugie, Pegasus jest programem do inwigilacji i fałszowania zawartości telefonów albo komputerów. Jeśli ktoś podaje inne informacje o powyższych programach, to znaczy tylko, że chce zmanipulować opinię publiczną i chronić interesy władz.

  Podsłuchiwanie rozmów telefonicznych nie stanowiło żadnego problemu dla służb od momentu pojawienia się telefonów stacjonarnych na ogólnie dostępnych kablach czy później telefonów komórkowych z cyfrowym sygnałem radiowym. Każdy normalny człowiek o tym wiedział i przez telefon nie prowadził żadnych rozmów, które pozostawiłyby dowody popełnianych przestępstw czy stwarzałyby zagrożenie bezpieczeństwa komukolwiek. W życiu byłem w różnych sytuacjach i byłem też inwigilowany, ale nigdy nie dało to sukcesów moim przeciwnikom. Dzisiaj wiem, że nic nie jest bezpieczne w moich rękach i to zaczyna mnie zdumiewać do wspomnianego już rozbawienia. Dzisiaj wiem, że mogę nic nie zrobić, a służby przedstawią w moim komputerze dowody mojej terrorystycznej działalności, bo same je tam stworzą.

  Czy takim małpom z PiS dalej chcemy dawać brzytwy do rąk? Polacy, uspokójcie się wreszcie i zacznijcie normalnie głosować.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s