Kilka lat temu wydawało się w Polsce wielu ludziom, że Wielki Geniusz z Żoliborza jest naprawdę niepowtarzalny. Dzisiaj chyba nikt rozsądny nie widzi w Kaczyńskim niczego wyjątkowego, co odróżniałoby tego małego, pokrętnego tchórza od reszty pisowskich pajaców. On już nawet nie rządzi. On prowadzi rozpaczliwą grę interesów, w której musi robić dokładnie to, czego żądają inni w zamian za poparcie jego niektórych planów.

  Uchwalenie ustawy „Lex TVN” jest właśnie takim rozpaczliwym zagraniem faulem, żeby osłabić przeciwników politycznych i wzmocnić siłę własnej propagandy. Kaczyński jednak nie uwzględnia znaczenia tej ustawy dla Amerykanów, którzy mają takie narzędzia do nacisku na jego biedną partyjkę, że w Polsce kamień na kamieniu nie zostanie, jeśli tego zechcą. Wydaje mi się po pierwszych reakcjach z ambasady w Warszawie i również z Waszyngtonu, że będzie wesoło i gorąco. Hi, hi, hi… A w samym TVN, oczywiście, nic się nie zmieni, bo już nawet w tej chwili wielu jej wspaniałych dziennikarzy delikatnie obchodzi się z politykami PiS, co widać, słychać i czuć smrodkiem współpracy.

  Został jeszcze prezydent Duda, który ma niepowtarzalną szansę na odnowienie relacji z prezydentem Bidenem. Wiem, wiem… Kalkulacja jednak może nie być taka prosta, jak wydaje się Kaczyńskiemu, który – bądźmy szczerzy – stoi jedną nogą poza naszą rzeczywistością. Duda ma przed sobą wiele lat istnienia w polityce i coś musi zrobić, żeby nie trafić na margines historii. I wielu ludziom w Polsce może się wydać, że wreszcie pan prezydent został mężem stanu. Hi, hi, hi…

  Pikanterii całej sprawie dodaje fakt przyjęcia w tych zmianach poprawki Konfederacji, co doprowadzi do zmiany sposobu wybierania prezesa TVP i prawdopodobnie już jesienią przyszłego roku pan Jacek Kurski straci robotę.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s