Propozycja marszałek Witek złożona opozycyjnym partiom jest zagrywką bardzo ciekawą i oryginalną, bo pierwszy raz PiS chce wysłuchać pomysłów na ograniczenie skutków pandemii w Polsce, których samo nie wymyśliło. Ta koncyliacyjna postawa pani marszałek budzi moje najgorsze podejrzenia. Hi, hi, hi …

  PiS odpowiada za śmierć „nadliczbowych” dziesiątek tysięcy Polaków. Wiemy już, że znowu umrą tysiące ludzi, którzy po prostu nie otrzymają odpowiedniej pomocy medycznej, ponieważ z powodu pandemii nie będzie działała zwykła służba zdrowia. System, który nie sprawdził się rok temu, działa do dzisiaj, a odpowiedzialność za ten stan rzeczy miałaby ponieść również opozycja. Po proponowanym spotkaniu pisowskie media miałyby jeden przekaz: opozycja nie ma pomysłu na pandemię.

  Często powtarzane są słowa marszałka Grodzkiego o zmianach strukturalnych w szpitalach, które doprowadzą do likwidacji wielu łóżek szpitalnych w Polsce. Tak. Brzmi to dziwnie w kontekście pandemii, ale służba zdrowia się zmienia, zmieniają się technologie medyczne w leczeniu, diagnozowaniu i wykonywaniu zabiegów. Nie ma potrzeby utrzymywania tylu łóżek szpitalnych przy tych zmianach, ale jest to tendencja światowa. Na Islandii na przykład w ciągu czterdziestu ostatnich lat statystyczna liczba łóżek szpitalnych spadła o sześćdziesiąt pięć procent.

  Wszelkie rozmowy z PiS nie mogą się odbywać, jeśli nie będą się zaczynały od żądania wyjaśnień tego, co już PiS zepsuło bezpowrotnie w kilku obszarach działalności państwa. I żadnych pomysłów opozycji nie należy im podawać poza jednym: dymisja i przedterminowe wybory.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s