Podobno trzy zielone ludziki Łukaszenki przeszły z Białorusi do Polski i przeładowały długą broń. Nie wiem, czy są jakieś materialne dowody tego zdarzenia, ale konsekwencje są już widoczne i niczym dobrym to się nie zakończy. Czy będziemy umierać za Kaczafiego czy za Polskę? Polski przecież już nie ma. Jest tylko osamotniony, skłócony i zacofany kraj katolicki na peryferiach Unii Europejskiej.   

  Polityka obozu rządzącego doprowadzi wcześniej lub później do wojny, bo zawsze tak kończyły się rządy nacjonalistów i religijnych uszczęśliwiaczy ludzkości. Narobią bagna i innych zmuszają do oddawania życia za to bagno, a najczęściej proszą o pomoc swoich zagranicznych sojuszników, którzy po pewnym czasie przeobrażają się w okupantów. Historia uczy nas dość dobrze o takich przypadkach i dlatego dla mnie działania PiS są coraz bardziej przewidywalne.

  Byłem zawsze dumny z tego, że jestem Polakiem. Byłem dumny z tego, że Polacy potrafili stworzyć ze zgliszcz w ciągu kilkudziesięciu lat swoje państwo wbrew wrogim sąsiadom i  wbrew zdradliwym sojusznikom. Byłem dumny z polskiego, zdrowego rozsądku, który w pewnej chwili zjednoczył lewicę z prawicą, co dało możliwość rozwoju całemu społeczeństwu polskiemu. Nie wiem, ile w tej dumie było prawdy, a ile było pobożnych życzeń, ale … dumny byłem. Przyszedł jednak czas braci Kaczyńskich i później pana Bąkiewicza z pięścią w różańcu, a moja duma uleciała w niebyt.

  Na pierwszą linię frontu tej wojny trzeba wysłać właśnie Kaczafiego na kocie i Bąkiewicza z różańcem. Mam nadzieję, że Białorusini padną ze śmiechu, a jeśli nawet zaczną do nich strzelać, to przecież ofiary wojenne z bohaterów zawsze muszą być. Postawimy nowe pomniki i naród będzie pamiętał.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s