Śpiący Kaczyński dowodzi Polską. Hi, hi, hi … Takiej sceny upadku wodza chyba nikt się nie spodziewał w PiS i w ogóle w Polsce. I co dalej? Dalej już tylko śmiech?

  Mieliśmy niedawno prezydenta Bronisława, z którego pisowcy śmiali się do łez, kiedy zasypiał na różnych spotkaniach najczęściej w towarzystwie śpiącej żony. Kaczyński nie ma żony i zasypia obok Błaszczaka (skojarzenia właściwe) który jest wyjątkowo pobudzony i podkręcony, co może wskazywać na jakieś wcześniejsze ich wspólne przygody, na przykład może miała miejsce przygoda z „niebieską” tabletką, która jednego jeszcze trzyma, natomiast drugi jest po prostu jej ofiarą. Nie wiem. Nie chcę wiedzieć. Największą ironią losu było jednak zdjęcie Komorowskiego z kochankiem Kaczyńskiego i oskarżanie prezydenta o jakieś związki z facetem, z którym miał tylko wspólne zdjęcie z oficjalnej imprezy, kiedy dobrze poinformowany „salon” warszawski boki zrywał ze śmiechu mówiąc o facecie ze zdjęcia i Kaczyńskim.

  Poseł Kaczyński ostatnio coraz częściej pokazuje się publicznie w nienajlepszym świetle. Mam wrażenie, że nie jest już w stanie utrzymać pełnej sprawności intelektualnej w dłuższym wystąpieniu i zaczyna dziwnie mówić lub zasypia przy stole. Każdemu może się zdarzyć, ale nie każdy chce kierować czterdziestomilionowym państwem i iść na trzecią wojnę światową z Unią Europejską. Tak. A może te konflikty ze wszystkimi Polacy prowadzą we śnie wariata? Może trzeba posła Kaczyńskiego na badania doprowadzić i ubezwłasnowolnić? Nie wiem. Ta wiedza jednak jest tak istotna, że problem zdrowia posła należy publicznie wyjaśnić.

  Nie możemy wpaść w pułapkę Breżniewa i powtarzać epokę peerelowską w nowej odmianie. Nie mamy czasu na spanie. Świat biegnie.

  Piotr Tomski   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s