Najbardziej chyba znana kwestia o nieoddawaniu guzika może mieć nową odsłonę z premierem Morawieckim w roli twórcy, który właśnie rozpętał trzecią wojnę światową. Tak. I znowu Polska na początek z guzikiem. Guzik będziemy mieć i nic więcej.

  Unia Europejska jest organizacją wcześniej nieznaną w historii ludzkości i dlatego trudno jest wielu ludziom zrozumieć jej funkcjonowanie ze złożonymi celami i jeszcze bardziej złożonymi przyczynami jej istnienia, które w różnych krajach są różne i u różnych obywateli Unii są różne. Wypadkowa tych wszystkich różnic jest dopiero odpowiedzią na trzecią wojnę światową pana Morawieckiego, która dzisiaj mogła powstać tylko w chorej głowie. Niestety, nikt zdrowy na umyśle nie odwoływałby się do terminów tak bolesnych dla Polaków, chyba że o czymś nie wiemy, a wie o tym Morawiecki.

  Kryzys energetyczny może przestawić priorytety w Europie i Unia nagle stanie się atrapą, którą trzeba będzie po prostu szybciutko rozebrać, żeby nie ponosić zbędnych kosztów. Kiedy ludziom w Zachodniej Europie realnie wyłączą gaz i elektryczność, to wszelkie założenia pakietu klimatycznego pójdą … na spacer po pustych korytarzach instytucji unijnych. Mam wrażenie, że spekulacje na rynku gazu i opłat od emisji CO2 otworzyły oczy wielu Europejczyków. Państwa mają obowiązek reagować na takie działania nieuczciwego biznesu, który działa na zamówienie innych, zbójeckich państw.

  Na spekulacjach ktoś zarabia, ale ktoś musi ponieść śmiertelne straty. Nie wiem, kto tak naprawdę rozkręca śmiercionośny kryzys, natomiast wiem, że w pierwszej kolejności zaboli on znowu szarych obywateli, którymi nikt się nie przejmuje. Pandemia z dużym spadkiem dochodów i teraz wzrost kosztów egzystencji zatrzymają rozwój nawet najbogatszych społeczeństw, a Morawiecki w polskiej biedzie dalej walczy o guzik.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s