Marian, Zbynio, Mario i boss wszystkich bossów Jareczek to czołówka mafii żoliborskiej. Była pruszkowska, wołomińska, mokotowska, trójmiejska, a teraz jest największa i najsilniejsza mafia żoliborska. Pocieszające jest tylko to, że wszystkie polskie mafie rozpadają się po wewnętrznych wojnach i wzajemnych oskarżeniach konfidentów – zaufanych szefów. Zawsze jest tylko jeden kłopot: jak długo ferajna zamęcza swoje otoczenie?

  W zdrowych społecznościach obywatelskich nie ma szans na wytworzenie takiej przestępczej grupy, bo zdrowi obywatele nigdy nie rezygnują ze swoich praw i obowiązków. Dla Polaków jest to śmieszne i niehonorowe, dlatego będą „dojeżdżani” przez PiS jeszcze długo. Przy pełnej wiedzy na temat przestępczej działalności Ziobry, Kamińskiego czy Banasia dalej wybrali ich na drugą kadencje parlamentu, co było przełomowym momentem w umocnieniu ferajny.  

  Niestety, nie rozumiemy jako naród, że wszelkie służby i prokuratura są po to, żeby do nich donosić o każdej nieprawidłowej postawie innego obywatela. Mamy zapewne jako obywatele złe doświadczenia z państwem, bo przez wieki państwo Polaków nie było polskie. Ale!!! Musimy teraz zrozumieć, że Polak – obywatel jest u siebie w domu i ma prawa oraz określone obowiązki wobec dobra wspólnego, natomiast czasy rozszarpywania „ostatniego kawałka sukna” muszą się zakończyć. I co? Nie do przyjęcia? Honor każe nie donosić.

  Alternatywą honorową dla społeczeństwa obywatelskiego w Polsce jest władza PiS i władza PO. Polacy po prostu będą dalej szukać „dojść i układów”, żeby zarobić na chleb dla siebie i swoich dzieci, a kiedy trafią do więzienia, to dostaną propozycję nie do odrzucenia: doniesiesz to wyjdziesz. Hi, hi, hi … Ferajna po polsku z zasadami. Hi, hi, hi …

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s