Nie mogłem powiedzieć, że zgadzam się z posłem Braunem w czymkolwiek, ale w związku z jego wystąpieniem w Sejmie na temat przyszłości ministra Niedzielskiego mogę teraz mówić o zgodzie w poważnej kwestii. Minister Niedzielski ma problematyczną przyszłość. Hi, hi, hi …

  Ponad sto tysięcy Polaków „dodatkowych” zmarło w ciągu osiemnastu miesięcy pandemii i wszyscy politycy (z wyjątkiem polityków Konfederacji) zapomnieli o tym zjawisku. Wyjątkowo zła organizacja służby zdrowia spowodowała nieudzielanie pomocy ludziom chorym i trzymanie pustych miejsc w szpitalach, kiedy ludzie umierali w drodze do nich. Czy za to nie należy się odpowiedni sąd i wyrok po uznaniu winy? Czy skandalem jest dopominanie się kary śmierci za tysiące istnień ludzkich? Nie. W niektórych stanach w USA stosuje się karę śmierci do dzisiaj i nikt nie ma z tym problemu.

  Ja jestem przeciwnikiem kary śmierci, bo nie wierzę w ludzki osąd jakiejkolwiek sprawy, ale w inkryminowanym przypadku ministra Niedzielskiego wszystko jest jasne. Jasne jest również współsprawstwo posła Kaczyńskiego, premiera Morawieckiego czy poprzedniego – ministra Szumowskiego. Wszyscy razem powinni ponieść karę. Nie powiedziałbym im, że będą wisieć, ale emocje w przypadku posła Brauna wzięły górę nad rozsądkiem i on tak powiedział, niestety. Czy należy go karać za emocje? Czy w ogóle to była groźba? Nie.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s