Decyzja o utrzymaniu frontu ideologicznego przeciw LGBTQ+ w województwie małopolskim jest tragicznym przykładem zbiorowej autodestrukcji. Takie mamy nowe Powstanie Warszawskie albo Powstanie Styczniowe w XXI wieku. 

  Dwieście pięćdziesiąt lat minie w przyszłym roku od początku rozkładu Polski, bo jakaś część jej obywateli wolała bronić religii przy pomocy państwa ościennego i, żeby było śmieszniej, przy pomocy tego samego państwa dzisiaj może podobna część obywateli Polski walczyć zbrojnie z LGBTQ+. Jak to mówią? Zbyt podobne to jest, żeby można było spać spokojnie. Czekam zatem na oficjalną, państwową przyjaźń partii rządzącej z Putinem.

  Nie wiem, co ma w głowie arcybiskup Jędraszewski czy minister Czarnek, ale ten pierwszy na pewno raz w życiu już bronił osoby LGBTQ+ i powinien doskonale rozumieć te problemy. Chodzi mianowicie o przypadek arcybiskupa Paetza, przy którym Jędraszewski pisał listy obronne w związku z molestowaniem kleryków. Swoją drogą, był przecież bliskim współpracownikiem tego geja, może więc ich bliskość miała dwa aspekty. Hi, hi, hi … Dlaczego teraz Jędraszewski atakuje swoich? A dlaczego Kaczyński atakuje swoich? Taka podła jest natura ludzka i autodestrukcyjna. Hi, hi, hi …

  Przekaz z całej tej wojny ideologicznej pójdzie w świat. Polska pozostanie zniewolonym ciemnogrodem na wiele najbliższych lat, co jest szczególnie upokarzające dla narodu, który dał światu wiele dowodów odwagi, braterstwa i umiłowania wolności.

  Na początku 2018 roku wspólnie z polskim ambasadorem walczyłem o sprostowanie krytyki medialnej w islandzkiej prasie, która źle pisała o naszej historii. Dzisiaj już takich prób bym nie podjął. Przykra to jest okoliczność.

  Piotr Wódecki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s