Zastrzegam na wstępie, że jestem zaszczepiony dwiema dawkami, ale zrobiłem to na moich zasadach, bo raz szczepienia odmówiłem, kiedy uważałem , że może przynieść mi niepożądane efekty, czyli odmówiłem przyjęcia wątpliwej jakości produktu. Dzisiaj nie wiem, czy postąpiłem słusznie, poddając się zaleceniom lekarzy (mam przewlekłe choroby w tym układu oddechowego) i większości środowisk naukowych, które prowadziły szeroko zakrojoną propagandę szczepień jako jedynej, skutecznej formy walki z pandemią.

  No właśnie. Kluczowe jest powyższe słowo „skutecznej”. Dzisiaj już wiemy z całą pewnością, że skuteczność szczepionek nie jest zbyt duża, a na pewno szczepionki nie zatrzymają pandemii. Wirus będzie istniał i będzie zabijał już zawsze ludzi – niezaszczepionych i zaszczepionych.

  Dzisiaj już wiemy, że podstawowa wiedza z zakresu wirusologii – znana już w połowie poprzedniego wieku – była prawdziwa. Wirusy tego typu mutują, dlatego przeciwko nim  nie ma skutecznych szczepionek. Wirusy mutują, stają się coraz mniej śmiertelne, za to łatwiej zmieniają nosicieli. Wszystko się potwierdza. Reszta jest iluzją i grą interesów. Można sądzić, że postęp w nauce dotyczy również walki z wirusami, ale dowody wskazują na coś innego, zwłaszcza że utrudniano wprowadzanie leków o ubocznym, nowoodkrytym działaniu antywirusowym do powszechnego leczenia.

  Irytuje mnie wojna zwolenników szczepień z ich przeciwnikami. Ludzie generalnie przestają rozumieć innych i inne przekonania. Sytuacja się napina. Hi, hi, hi … Jest to o tyle ciekawe, że w historii ludzkości nie było chyba do tej pory wojny sanitarnej. Hi, hi, hi …

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s