Nie chodzi o to, że minister Ziobro mówi coś do jakiegoś więźnia, ale chodzi o tak zwany chłopski rozum, który podpowiada, że po „Casus Banaś” w relacji z krążącymi w Internecie informacjami na temat Funduszu Sprawiedliwości, pan Zbyszek musi zostać zatrzymany i dla zabezpieczenia prawidłowego przebiegu postepowania przygotowawczego musi być osadzony w areszcie śledczym potocznie określanym jako więzienie.

  Immunitet pana Zbyszka po odpowiedniej decyzji Wielkiego Guru z Żoliborza pryśnie niczym mydlana bańka, a odpowiedni, dyspozycyjny prokurator zrobi resztę. Mam ostatnio wrażenia, że minister Ziobro jest typowany na ofiarę w rozliczeniu całego zła „Zjednoczonej Prawicy” przez kilku polityków z PiS, a takiego zjawiska „zjadania dziecka rewolucji” nikt jeszcze w historii ludzkości nie przetrwał.

  Polski system penitencjarny dopełni żywota swojego szefa i samobójstwo zakończy opowieść o wspaniałym szeryfie, który się pogubił i psychicznie podupadł. Taki scenariusz jest w stylu bajkopisarzy z poradzieckich służb, którzy rozdają ciągle karty w pisowskim państwie. Niewiarygodne? Nie napiszę, że masa krytyczna została przekroczona, bo w normalnym świecie stałoby się to dawno temu, natomiast tylko zwrócę uwagę, że interesy ekonomiczne rządzącej grupy takiego poziomu chaosu nie wytrzymają. Poddać się Europie i zarabiać, to znaczy wyeliminować przyczyny.

  Od dzisiaj zatem zaczynam kibicować opowieści o złym ministrze i jego złej kobiecie, która opanowała sztukę nagrywania do perfekcji. Hi, hi, hi …

  Piotr Tomski  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s