Tusk zwalnia z roboty ludzi z TVP, a Kaczyński w odpowiedzi zamyka TVN. No i mamy remis w tej kopaninie po kostkach. Hi, hi, hi …

  Czy jestem zaskoczony? PiS przecież zapowiada repolonizację na rynku medialnym od wielu lat, czemu więc wszyscy udają zaskoczenie. Że się odważyli? Że interesy Amerykanów ruszyli?Że to już koniec wolnych mediów? Hi, hi, hi … Ludzie ogarnijcie się wreszcie.

  Jestem patronem „Radia Nowy Świat” i będę się upierał, że podobne przedsięwzięcie można przeprowadzić z dowolnym medium. Pracownicy TVN na pewno znajdą sponsorów i pieniądze na działanie wewnątrz Polski, a dotychczasowy Amerykański właściciel jeszcze dobrze zarobi na tym przegrupowaniu kapitałowym, natomiast sposób postępowania ustawodawczego i przy tym intencje polityków PiS doprowadzą do dużych strat wyborczych tej partii.

  Telewizja naziemna jest anachronizmem i chyba wszyscy są co do tego zgodni. Ręka do góry, kto już nie ma w domu telewizora. Hi, hi, hi … Ja na razie się nie zdecydowałem, bo czasem lubię obejrzeć jakiś dobry i stary film, jakiś bieżący spektakl polityczny czy mój ukochany tenis oraz formułę. Nie jest mi potrzebny jednak sygnał telewizyjny, zwłaszcza że mieszkam zagranicą i normalna telewizja jeszcze nie nadaje tu po polsku, a wystarczy mi Internet – gdzie telewizor jest tylko monitorem komputera.

  Święte oburzenie w kwestii wolności mediów jest, oczywiście, wskazane. No! Oburzam się zatem na PiS. Hi, hi, hi …

  Piotr Tomski    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s