Sześć lat temu oddałem swój głos w wyborach parlamentarnych na PiS, bo miałem nadzieję na usunięcie Tuska z polskiej przestrzeni publicznej. Tak. Tusk był dla mnie wcieleniem zła i przyczyną wszelkich nieszczęść w Polsce, a ratunkiem na to miały być rządy PiS. Hi, hi, hi …

  Dzisiaj mogę z całym zaangażowaniem rozważać, czy w wyborach parlamentarnych z ewentualnym udziałem Tuska oddam głos na jego ugrupowanie, pomijając przy tym Konfederację, czy jednak powtórzę regularne głosowanie na Konfederatów. Rozważam. Sytuacja jest skomplikowana, głos mam jeden, a priorytetem jest odsunięcie od władzy polityków z PiS, a zatem głosowanie musi być wynikiem poważnej analizy.

  Tusk jest politykiem bardzo doświadczonym i wyrobionym w polityce zagranicznej, co jest dokładnym odwróceniem Kaczyńskiego, który niszczy wizerunek Polski za jej granicami. Wiem doskonale, żyjąc właśnie zagranicą, że dzisiaj nie ma już państw oderwanych od reszty świata, natomiast podstawą dobrobytu każdego narodu jest umiejętność współpracy z innymi narodami. Dzisiaj to już doskonale rozumieją Niemcy, Chińczycy, Amerykanie czy nawet Rosjanie. Polacy muszą do tego dojrzeć i wtedy mogą myśleć o swojej wielkiej ojczyźnie. Izolowani i pomijani w międzynarodowych dyskusjach zostaniemy dalej biednymi robotnikami Europy Zachodniej.

  Musimy skończyć szarpaninę o praworządność z resztą świata i przeprowadzić prawdziwą reformę wymiaru sprawiedliwości właśnie w porozumieniu z Unią Europejską, do czego idealnie nadaje się Tusk. Musimy praworządnie zadbać o nasze interesy narodowe i rozwój społeczeństwa w kontekście jego bezpieczeństwa zdrowotnego, socjalnego i na końcu prawnego. Musimy usunąć z przestrzeni publicznej na właściwe miejsce Kościół Katolicki z jego archaicznym zespołem przekonań, który blokuje rozwój Polski.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s