W Sejmie przyjęto ustawę, która wprowadza zmiany w prawie administracyjnym, zamykające możliwość wiecznego podważania decyzji administracyjnych. Nie wiem, jak można te zmiany połączyć z pamięcią o holokauście, z kolaboracją z Hitlerem czy z hańbą, ale wiem, że Żydzi zrobią wszystko dla udowodnienia Polakom win Niemców.

  Mógłbym teraz narzekać na słabość polskiej dyplomacji, ale akurat w tej sytuacji nic nie dałoby się zrobić najlepszym dyplomatom. Żydzi i żydowscy Amerykanie po prostu byli już pewni, że Polska zapłaci za mienie bezspadkowe. Liczyli już miliardy dolarów na kontach w Izraelu i Stanach Zjednoczonych, a tu nagle pojawia się bunt w polskim parlamencie i lobbysta Daniels też nie pomógł. Hi, hi, hi …

  Śmieszni dzisiaj są ci, którzy uważają, że polski parlament powinien konsultować ustawy z zakresu prawa administracyjnego z obcymi władzami. Mieliśmy już nowelizacje nowelizacji ustawy o IPN, która była publicznym upokorzeniem Polski rękoma izraelskich służb. Boję się dlatego trochę, że PiS znowu prowadzi jakąś grę z Izraelczykami. Wprawdzie przedmiotowa zmiana przepisów bardziej dotyczy reprywatyzacji nieruchomości po dekrecie Bieruta, czyli zamyka drogę wielu wyłudzeniom i krzywdom lokatorów tych budynków, ale rzeczywiście może objąć również pojawiających się znikąd spadkobierców Żydów polskich sprzed drugiej wojny światowej.

  Co możemy zrobić dzisiaj? Krzyczeć na cały świat: Wolna Palestyna. Hi, hi, hi … Aha! Możemy również żądać od Izraela ustawowego zwrotu mienia palestyńskiego prawowitym właścicielom.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s