Ktoś mądry napisał kiedyś, że polską niepodległość zlikwiduje ostatecznie w unijnych odmętach partia prawicowa z poparciem Kościoła katolickiego, bo tak będzie najłatwiej zmanipulować polskie społeczeństwo, które kocha unijne pieniądze, ale nie kocha unijnych poleceń. Wydawało mi się to śmieszne, zwłaszcza że wiele wydarzeń wskazywało na antyunijność PiS.

  Dzisiaj jestem już pewien, że PiS prowadzi Polskę do wtopienia w Unię na warunkach taniego zaplecza roboczego. Jednocześnie to zaplecze ma wypracowane grosze oddać innym w postaci opłat za surowce, paliwa, energię i technologie niezbędne do funkcjonowania mieszkańców wykonujących zlecone zadania dla „panów” z Europy.

  Dzisiaj pozostały mi tylko wątpliwości co do roli pełnionej przez Rosję w tej unijnej grze z Polską. Większość ekspertów twierdzi, że Rosja chce osłabiać albo rozbijać Unię. Czy najlepszego klienta się osłabia? Czy schronisko dla swoich najbogatszych obywateli chce się rozbić? Nie sądzę. Rosja w tej chwili jest tak połączona z Unią, że nie zależy jej na wojnie z nią a na współpracy. Prawdopodobnie Polska jest też elementem tej współpracy i źródłem zysków dla partnerów, czyli będziemy płacić Unii i Rosji.

  Wyobraźmy sobie taki plan. W Polsce wykonuje się tanią siłą roboczą wiele produktów dla Europy, ale energia i surowce potrzebne do tych prac są kupowane w Rosji albo w Niemczech. Polska daje tylko pracę, transport i przestrzeń. Czy w tym planie trudno przewidzieć, kto będzie zarabiał? Kto będzie się rozwijał? Mamy zresztą próbkę możliwości tego planu: gazociągi z Rosji do Niemiec i z Danii do Polski.

  Dzisiaj zatem możemy już wyprowadzić polskie sztandary i iść spać.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s