Dogadani z Polakami Czesi żądają płacenia przez Polskę kary pięciu milionów euro dziennie z powodu niezamknięcia kopalni Turów, co nakazał TSUE na wniosek Czech. Kluczowe słowo: dogadani. Hi, hi, hi …

  Premier Morawiecki jest patologicznym kłamcą. Kłamie tak intensywnie, że nawet nie kontroluje tych kłamstw pod kątem ich skuteczności czy uprawdopodobnienia. Zacząłem się poważnie zastanawiać nad przyczynami jego dalszego trwania na tym stanowisku. Gość jest niepoważny i w sumie niszczy poparcie dla PiS. Dlaczego Wielki Strateg z Żoliborza tego nie zmienia?

  Zagadką w sprawie kopalni jest nieskuteczność polskich władz. Nie znam kulis rozmów na szczeblu państwowym, ale przecież nie ma takiej sprawy, której nie dałoby się rozwiązać drogą negocjacji i kompromisów. Czesi pokazali siłę w prawie, ale chodzi głownie o kasę, a zatem chodzi o negocjacje i kompromisy. Myślę, że wkrótce do tego dojdzie, tyle że po drodze to upokorzenie polskiego premiera dla mnie jest po prostu żenujące.

  Z powodu niedoinwestowania służby zdrowia i głupoty polskich władz doszło do śmierci „nadmiarowych” kilkudziesięciu tysięcy Polaków. Każdy, wydawany grosz powinien w tej sytuacji podlegać kontroli i badaniu zasadności jego przeznaczenia, a co dopiero można mówić o płaceniu kar za brak kompetencji.

  Mogę sporządzić listę wydatków, które poniosło polskie państwo na zasadzie wyrzucania pieniędzy w błoto. Elektrownia Ostrołęka, wybory Sasina, telewizja publiczna, reformy skarbu państwa i zarządzania nim, 500+ dla dzieci bogatych czy przekop Mierzei Wiślanej albo projektowanie CPK to są miliardy zmarnowanych złotówek. Najgorsze w tym jest teraz jedno: pandemią przykryją wszystko.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s