Wyrzucenie posła Brauna z debaty kandydatów na prezydenta Rzeszowa jest dowodem na całkowite zniewolenie polskich mediów i polskich dziennikarzy. Niestety. Interwencja redaktora Stankiewicza była przesadna i wyeliminowała z debaty jednego z kandydatów, co tak naprawdę narusza prawo wyborcze.

  Jeśli nawet ktoś łamie zasady czy prawo swoimi wypowiedziami, to on sam jako polityk bierze za to odpowiedzialność. Każdy obywatel zresztą – zapytany – miałby prawo do swobodnej wypowiedzi i pełnej odpowiedzialności za nią, natomiast dziennikarz nie ma prawa do oceny tej wypowiedzi, chyba że jest publicystą o określonych ściśle poglądach politycznych. Rozumiem, że debata nie mogła być prowadzona przez publicystę, bo takimi formami zajmują się zawsze bezstronni dziennikarze. Co więc się stało? Ktoś nie przepalił ciśnienia?  

  Pan Stankiewicz udowodnił, że nie nadaje się do tego, czym się zajmuje, a jego wywody należy z dużym dystansem oceniać przez pryzmat jego osobistych i bieżących stanów emocjonalnych, upodobań oraz uprzedzeń. Jestem tym zaskoczony, bowiem uważałem tego pana za jednego z nielicznych, prawdziwych dziennikarzy. No cóż! Nie pierwszy i nie ostatni raz zostałem oszukany. Hi, hi, hi …

  Nie chce tu analizować wypowiedzi posła Brauna, bo na pewno się z nim nie zgadzam w kwestii użycia słowa „dewiacje”, zwłaszcza że dla mnie, uwzględniwszy jego częsty sposób powitania, on sam jest religijnym dewiantem. Hi, hi, hi … Nigdy jednak nie chciałem go tak nazywać, ale po jego wypowiedzi uznałem, że muszę. Co do bycia psychopatą natomiast, to powinien wypowiedzieć się sąd. Nie powinien sądu zastępować pan Stankiewicz.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s