Zastanawiam się często, czy brak określenia wieku emerytalnego dla polityków jest zgodny z naszą Konstytucją? Poseł Kaczyński zresztą jest na emeryturze i jednocześnie pełni funkcję prezesa partii. Na podstawie jakich przepisów prawa on może pracować, natomiast inni Polacy muszą na emeryturze siedzieć w domu?

  Od dawna uważam, że w polityce nie powinni uczestniczyć ludzie powyżej sześćdziesiątego roku życia. Mogliby pełnić funkcje doradcze, ale na pewno nie powinni podejmować samodzielnie żadnych decyzji. Wiem, że jest to bardzo radykalny pogląd i przykry dla wielu ważnych postaci w polskiej polityce, ale nawet ze względów historycznych zwłaszcza obecnie ten pogląd ma poważne uzasadnienie. Ludzie, którzy dojrzałość osiągali w latach osiemdziesiątych, są już mniej uwikłani w peerelowskie meandry, bo przedstawiciele systemu władzy mieli już świadomość nadchodzących zmian i potrzebę porozumienia z resztą społeczeństwa. Wejście w system wtedy już nie było koniecznością, a było dobrowolnym wyborem, co zupełnie zmienia pozycję człowieka i jego … jakość, wartość, samoocenę etc..

  Myślę, że jednym z warunków dobrobytu w Polsce jest wyeliminowanie tych „dziadków leśnych” z polityki. Autorytet czy w ogóle uwagę społeczeństwa dzisiaj zyskuje się przez działanie, co w przypadku starych samoistnie jest trudniejsze. Starcy byli kiedyś „nośnikiem informacji”, ale dzisiaj nośników informacji mamy bardzo wiele, więc ta ich rola jest zbędna i sprowadza się jedynie do tak zwanego hakowania młodszych, o których starsi coś wiedzą i zmuszają młodzież do określonych działań.

  Zapytajmy zatem Trybunał Konstytucyjny pani Przyłębskiej: czy brak regulacji wieku emerytalnego polityków jest zgodny z Konstytucją? Które zapisy konstytucyjne są w przedmiotowym przypadku ważniejsze? Hi, hi, hi … No właśnie. W Polsce jest w obecnym układzie polityczno-kulinarnym bezwład. Takich pytań dzisiaj lepiej trybunałowi nie zadawać.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s