Wszystko w Polsce stanęło na głowie i już nic nie będzie takie, jakie było przed zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa przez Wielkiego Guru z Żoliborza. Hi, hi, hi …

  Prezes Banaś jest konsekwentny i bardzo zasadniczy, ale ma do tego prawo, Kaczyński natomiast zachowuje się jak właściciel ludzi, do czego nie ma żadnego prawa. Przypadek dwóch wież i austriackiego członka rodziny Kaczyńskiego, który doniósł na niego, był najlepszym przykładem na to, że szczególne zainteresowanie sprawami materialnymi nic nie znaczy dla partii matki i można dalej być jej prezesem. Nie takie zresztą sprawy partia matka zapomina swoim dzieciom – członkom. Hi, hi, hi … Wyłudzenie środków unijnych na jazdy samochodem przechodzi bez echa, handel działkami z Kościołem przy milionowych zyskach też przechodzi, okradanie firmy wujów nie jest naganne, a zatem drobne optymalizacje podatkowe przy burdelu nie powinny dziwić.

  Gra wkracza po prostu w inną, bardziej finezyjną fazę. Skończy się to na niczym, ale sobie pograją i gawiedź nie będzie przynajmniej o ważnych problemach pisać i mówić. Weźmy militarne bezpieczeństwo Polski. PiS swoimi sojuszami z Trumpem zawalił tę kwestię i teraz zostaliśmy sami wobec rodzącego się konfliktu z Rosją czy Białorusią, jak byliśmy przed drugą wojną światową z guzikami w ręku. Weźmy służbę zdrowia, która spowodowała śmierć kilkudziesięciu tysięcy „nadmiarowych” statystycznie Polaków w samym 2020 roku. Weźmy prokuratury w Polsce, które zajmują się głownie sobą i ochroną interesów swojej partii matki. Weźmy „zieloną” politykę PiS, której miało nie być, a jest i determinuje większość planów rozwojowych.

  Nie możemy teraz zapomnieć o sprawach powyższych, istotnych dla codziennej egzystencji. Nie możemy zająć się personalnymi igrzyskami i umrzeć z głodu bez chleba.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s