Przez miesiąc Senat pracował nad wstępem do ustawy o funduszu odbudowy, żeby w końcu tego nie przyjąć. Sprawa ma wyłącznie kabaretowy wymiar. Przedłużanie procedury przyjęcia funduszu przez Polskę nie miało żadnego sensu, podobnie zresztą było ze stanowiskiem Platformy, postawą Lewicy czy Solidarnej Polski.

  Konfederacja mówiła od początku do końca o zagrożeniach związanych z funduszem odbudowy i była przeciwna tej ustawie. Niestety. Nie zgadzam się ze stanowiskiem partii, na którą głosowałem i będę głosował. Uważam, że fundusz jest Polsce niezbędny, jeśli zamierzamy należeć dalej do Unii Europejskiej, a nic z kolei nie wskazuje na poparcie większości Polaków dla „Polexitu”. Fundusz nawet w postaci kredytów można dobrze wykorzystać i rozwinąć Polskę we właściwym kierunku. Bez pieniędzy na pewno rozwoju nie będzie, bo inni nas wyprzedzą o lata świetlne.

  Prezydent natychmiast podpisał ustawę po posiedzeniu Senatu i mamy załatwiony problem. I po co było to zamieszanie? Może wszyscy chcieli „gonić złapanego królika”?” Hi, hi, hi … Każdy jednak biegł w innym kierunku i tajemnica została „z dachów opowiedziana”. Chcieli sobie coś ugrać panowie politycy przy okazji tak nośnego tematu, ale każdy przy tym jakieś intrygi tworzył, nikt więc nie wyszedł w tym układzie czysty. Polska w pigułce to była przy unijnym funduszu odbudowy.

  Czy teraz można spodziewać się dobrego wykorzystania tego funduszu? No właśnie. Weszliśmy jako naród w zamknięty krąg. Skojarzyło mi się to ze skorpionem otoczonym kręgiem ognia. Skorpion w takiej sytuacji podobno zabija się własnym jadem, Polacy natomiast otoczeni wrogami popełniają zbiorowe samobójstwo wojną domową.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s