Osiemdziesięcioletnia kuzynka mojej żony powiedziała niedawno, że całe jej życie przebiegło w jakichś kryzysach, które zawsze widziały i omawiały polskie władze. Tak. Zawsze też następowały odbudowy po tych kryzysach i właśnie w taką fazę wkraczamy z planem wysłanym do Unii Europejskiej. Hi, hi, hi …

  Kryzys tym razem został spowodowany świadomymi decyzjami politycznymi, które w szybkim tempie doprowadziły do gigantycznych strat finansowych. Zrujnowanie całych branż gospodarki światowej odbyło się planowo w ciągu roku. I co dalej? Odbudowa? A może jesienią nowy kryzys o rozmiarach jeszcze większych? Może spalimy jeszcze więcej pieniędzy, żeby niektórzy, wybrańcy mogli sobie zarobić jakiś grosik? Spalimy miliardy dla perfekcyjnego zakamuflowania kradzieży milionów, bo pewnie tylko o to chodzi w tych kryzysach i odbudowach.

  Nie wierze w dobre intencje polityków, którzy znaleźli się w polskim parlamencie. Niestety. Chaos decyzyjny podszyty religijnym fundamentalizmem, o którym nikt nie chce mówić wprost, ale sześćdziesiąt procent posłów w Sejmie ulega jego wpływowi, może doprowadzić Polskę do kolejnej izolacji i uznania Polaków za ciemniaków i szajbusów. Jeśli takie postrzeganie w Europie zwycięży, to żaden plan na odbudowę nam nie pomoże i pozostanie nam byt sprzątaczy Europy, bo do tego wiedza i inteligencja nie są potrzebne. Jeśli chcemy odbudować siłę narodu, to uczmy się angielskiego i wiedzy o ewolucji zamiast religii czy biblistyki według pomysłu ministra Czarnka od dzików z kukurydzy.  

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s