Zawłaszczenie państwa i wszystkich jego elementów jest cechą charakterystyczną dla prymitywnych ludzi, którzy obejmą władzę i chcą za wszelką cenę ją utrzymać. Wydaje im się również, że za pomocą całego systemu państwowego stworzą nowe elity społeczne, które zastąpią elity tworzone przez naturalne życie społeczne. Takie eksperymenty odbyły się wiele razy w historii Polski, ale chyba nigdy nie przyniosły zamierzonych skutków. Natura jest po prostu silniejsza od władz politycznych, a ludzie w końcu zawsze posłuchają mądrzejszych i ładniejszych. Hi, hi, hi …

  Wspierałem z całego serca reformę sądów, o której mówił PiS. Zawsze powtarzałem jednak, że nie może ta reforma polegać na uzależnieniu sądów od władzy politycznej i nie może ograniczyć się do zastąpienia obcych swoimi. Jednym z kluczowych rozwiązań dla mnie było uruchomienie art. 182 Konstytucji RP, co mogłoby zrewolucjonizować polski wymiar sprawiedliwości. Zamiast zmian w dobrą stronę PiS stworzył w wymiarze sprawiedliwości sędziego Piebiaka i jego trolli. Nagradzano współpracowników władzy i karano jej przeciwników na różne sposoby, żeby definitywnie wykluczyć ich z tak zwanej elity, czyli skompromitować ich, zniszczyć ich autorytet i osłabić ich ekonomicznie. No i stworzyć w to miejsce więcej Piebiaków. Hi, hi, hi … Natura za to ośmieszyła ten układ i usunęła głupich do zakładu psychiatrycznego, natomiast brzydkich pozbawiła wpływu na wydarzenia.

  Medale i zaszczyty rozdawane przez PiS są tylko śmieszne w tej chwili, a kasa od nich otrzymana może niewiele znaczyć wkrótce, kiedy prokuratury i sądy zaczną właściwie funkcjonować. Przy dzisiejszych technologiach prymitywni panowie z PiS zostawiają po sobie tak oczywiste dowody popełnianych przestępstw, że nie będzie trudno wysłać ich na lata do więzień.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s