Modły na Jasnej Górze zostały wysłuchane i sprawa Obajtka została przygaszona. Polskie media żyją kolejną falą pandemii. Politycy wrócili do swoich stałych ról mężów opatrznościowych albo zajadłych krytyków wszystkiego wokół. Normalność. Ludzie mają milczeć i nie wychylać się poza maseczki.

  Umysłowe upośledzenie obliczających majątek Obajtka rozbroiło mnie i już tylko śmiać się mogę z tych ludzi, którzy uważają, że przez dwadzieścia trzy lata facet nie jadł, nie pił, chodził boso i nago oraz nie wsiadał nigdy do samochodu, natomiast utrzymaniem jego nieruchomości zajmowała się właśnie opatrzność. Po ujawnieniu majątku Obajtka sprawy już naprawdę nie ma dla mnie. Ostał się ino smród. Hi, hi, hi … I zostały jeszcze duże długi w Orlenie.

  Poziom chaosu w służbie zdrowia w Polsce uświadomiłem sobie w momencie, kiedy do szpitala trafiła kilka dni temu moja teściowa. Ma chore serce i wymaga pilnej operacji zastawki, natomiast covid przeszła w połowie stycznia bez leczenia szpitalnego. I co się zadziało? Rutynowo pobrano jej krew na badanie covidowe i stwierdzono, że jest chora. Ma zaświadczenie z testu na przeciwciała, ale dla niektórych lekarzy to nic nie znaczy. Trafiła do „systemu” i po temacie. Leży i czeka. Lekarz prowadzący próbował sprawę odkręcić w Sanepidzie powiatowym i wojewódzkim, tyle że podobno „system” tego nie przewidział, a więc każde leczenie teściowej byłoby teraz chyba niezgodne z „systemem”.

  Kiedyś więźniowie polscy mówili, że śmierć więźnia jest zawsze zgodna z przepisami prawa, a leczenie może być często z tymi przepisami prawa niezgodne i dlatego więźniów lepiej uśmiercać. Oczywiście, to był taki czarny humor. Czy teraz ten wariant więzienny przeniesiono na cały kraj? Hi, hi, hi …

  Najważniejsze jest jednak to, że sprawy Obajtka już nie ma. Hi, hi, hi … Ostał się ino smród.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s