Od wczoraj pojawiają się informacje o całkowitym wyczerpaniu łóżek szpitalnych dla zakażonych koronawirusem i decyzji ministra Niedzielskiego w kwestii wstrzymania normalnych, planowych zabiegów w niecovidowych szpitalach w Polsce. Zatrzymują więc ponownie zwykłe leczenie szpitalne, żeby przenieść personel do leczenia chorych na covid, co da rezultaty znane już z jesieni ubiegłego roku. Umrą kolejne dziesiątki tysięcy Polaków, którzy mogliby żyć, gdyby Polską rządzili normalni ludzie.

  Rok mamy już do czynienia z pandemią czy raczej propagandą medialną na temat pandemii, ale polski rząd nie zrobił niczego, żeby zwiększyć wydolność służby zdrowia. Wszystkie działania rządu były pozorne, a nawet szkodliwe i służące prywatnym interesom różnych partyjnych kacyków z ich przybocznymi. Może właściwe wykorzystanie środków i stworzenie właściwych dla stanu wyjątkowego procedur medycznych (była przy tym okazja na błyskawiczną reformę całej służby zdrowia, z czym musieliby zgodzić się bossowie medycznych mafii) przez rok uratowałoby życie tych kilkudziesięciu tysięcy polskich istnień.

  Krew na rękach ludzi z PiS pozostanie do końca ich dni, a ja będę o tym przypominał. Przypominał będę zamykanie działalności gospodarczych wielu przedsiębiorców, które doprowadziło do ruiny tysiące Polaków. Przypominał będę policję na ulicach, która niszczyła protestujących Polaków i zabierała im na mandaty nieraz ostatnie grosze, bo takie miała rozkazy. Przypominał będę prezydencką kampanię wyborczą, która chyba wniosła najwięcej do zabicia jesienią dodatkowych pięćdziesięciu tysięcy Polaków.

  Ostatnio ktoś pisał, że Kaczyński powinien skończyć jak Ceausescu w Rumunii. Coś w tym jest. Rumunia ostatnio przegania Polskę w dochodzie per capita i w ogóle to robi się fajny kraj. Wystarczy na jeden dzień zmienić prawo, a tego z kolei PiS już nas dobrze nauczył, i dziada można załatwić pod murem. Hi, hi, hi …

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s