Jurek Owsiak, niestety, zawiódł mnie wiele lat temu nieujawnieniem rozliczeń finansowych swojej fundacji i związanych z nią firm, które korzystają ze środków zbieranych podczas WOŚP. Niestety. Przykra to jest sprawa, bo nawet moja córka zbierała kiedyś do puszki orkiestry i pobiła rekord zebranych pieniędzy w miasteczku, w którym mieszkaliśmy w Polsce.

  Po wielu latach jednak moja niechęć opadła na tyle, że w tym roku już wysłałem kilka złotówek na tę zbiórkę. Nie wiem właściwie, co się zmieniło, ale może każda inicjatywa pomocy polskiej służbie zdrowia jest teraz na tyle cenna, że należy płacić każdemu, kto zbiera pieniądze i może pokazać, na co je wydaje. Może dałem się przekonać znajomej neonatolog, która twierdzi, że dzięki orkiestrze Jurka Owsiaka w Polsce mamy na oddziałach neonatologicznych sprzęt taki, jaki jest w najbardziej rozwiniętych krajach świata, natomiast bez tej pomocy nie mielibyśmy literalnie nic.

  Ostatnio w ogóle mam potrzebę pomagania. Zrobiłem się stary i wrażliwy na nieszczęścia innych ludzi. Hi, hi, hi … Żałuję tylko, że moja sytuacja finansowa jest zła i nie mogę prowadzić zbyt szerokiej pomocy, bo kilkadziesiąt czy kilkaset złotych w skali miesiąca na wybrane precyzyjnie cele to jest bardzo mało.

  Piotr Wódecki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s