Od pewnego czasu w Polsce toczy się dyskusja na temat losu delegowanych prokuratorów, którzy muszą opuścić na kilka miesięcy swoje domy i podjąć pracę w podrzędnych prokuraturach na podrzędnych stanowiskach przy podrzędnych sprawach. Takie gwiazdy zawodu prokuratorskiego zostały tak potraktowane przez złego Pana Zbyszka. Hi, hi, hi …

  Prokuratorzy podobno też są ludźmi. Hi, hi, hi … Słyszę teraz często takie argumenty: ja mam dwoje dzieci, ja mam chorą matkę pod opieką albo ja jestem chora. Co powiedziałby prokurator w takiej sytuacji? Setki razy osobiście takie wyjaśnienia prokuratorskie słyszałem na wielu rozprawach i posiedzeniach sądowych. Dziećmi zajmie się współmałżonek lub jest izba dziecka. Chorą matką niech zajmie się opiekunka albo hospicjum. Chorzy ludzie nie pracują, zatem co przedmiotowy prokurator robił dotychczas, że pracował. Ćpał? I koniec rozważań. Nie znam karier zawodowych inkryminowanych prokuratorów, ale jestem pewien, że bez mrugnięcia okiem na podstawie szczątkowych dowodów z policji wysyłali ludzi do więzień. Pytanie mogę mieć tylko jedno: ilu ludzi zupełnie niewinnych wysłali do aresztu? W ilu przypadkach doprowadzili do skazania ludzi niewinnych? Odpowie ktoś z tych „Jaśnie Państwa” delegowanych na proste pytania?

  Ktoś wybrał sobie określoną drogę życiową i określone obowiązki. Jeśli nie jest w stanie tego udźwignąć, bo siadło mu sumienie albo „brzęczący pieniądz zakrył oczy”, to niech nie robi z siebie męczennika i dla dobra wszystkich zniknie z przestrzeni publicznej.  Aha! Nikt mnie nie przekona, że dzisiaj w Polsce znajdę chociaż jednego prokuratora, który nie wykona polecenia służbowego i przyjmie dyscyplinarne zwolnienie. Hi, hi, hi … Wszyscy są ludźmi Pana Zbyszka.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s