Kolejna decyzja PiS z cyklu – podejmujemy jakąś decyzję. Dzieci wrócą do szkół i co dalej. Dalej nie będziemy testować niepotrzebnych chorych i będziemy politycznie ustawiać liczbę zakażeń covidowych. Dalej będziemy szczepić po tysiąc osób dziennie. Dalej będziemy udawać, że w Polsce funkcjonuje poważna służba zdrowia, poważne organy ścigania czy poważne sądownictwo. Dalej będziemy udawać, że mamy normalny rząd i parlament.

  Słyszałem od premiera Morawieckiego, że obostrzenia wprowadzone pod koniec ubiegłego roku miały łagodzić trzecią falę pandemii. Rozumiem teraz w związku z otwarciem szkół, że nie ma trzeciej fali pandemii. Po co zatem wszystkie obostrzenia? Dziesięć miesięcy ci szaleńcy mają do czynienia z wirusem, a nie nabrali nawet zwykłej logiki w oszukiwaniu społeczeństwa. Czy myślą może, że podhodowany strach Polaków pozbawia myślenia?

  Alarmujące dane z Europy rzeczywiście wskazują na groźną sytuację. Nie wiem, na ile zmutowane wirusy są groźne lub mniej groźne, ale wiem, że choroba w Polsce zaczyna dotykać moich bliskich krewnych. Mój kuzyn z Warszawy znalazł się w szpitalu przy ulicy Wołoskiej w stanie dość poważnym, a był koronasceptykiem. Ze szpitala wrzucił tylko jedno zdjęcie z maską tlenową na twarzy i napisał, że nie jest statystą. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i teraz nasz dystans do pandemii na pewno się zmniejszył. Hi, hi, hi … Kuzyn miał szczęście, bo trafił do jednego z najlepszych szpitali, gdzie jest dobrze leczony. Co z innymi chorymi w innych miejscach? Będą bohatersko umierać i czwórkami do nieba iść?

  Kto odpowie w Polsce za zmarłych dodatkowo kilkadziesiąt tysięcy ludzi? Statystyki nie kłamią i rządy PiS doprowadziły do katastrofy populacyjnej. Za to jest już tylko jedna kara. Kto powoduje śmierć innych w tak masowej skali, ten nie ma żadnych praw. I kto będzie wisiał na drzewach zamiast liści? Jojo i kamraci?

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s