Propozycje zmian w wielu przepisach prawa ostatnio przedstawione przez PiS są bardzo ciekawe i chyba dobrze przemyślane pod względem celu ich wprowadzenia. PiS chce wojny ze społeczeństwem. Sprawdzona w bojach z kobietami policja ma tę ostateczną wojnę ze społeczeństwem wygrać i wszystkim pokazać, gdzie jest ich miejsce w tak zwanym szeregu.

  Nie udało się podporządkować większości sędziów, ponieważ zbyt głębokie zmiany w systemie prawnym nie uzyskałyby akceptacji europejskiej, to PiS ogranicza ich rolę w nowych procedurach, żeby każdy obywatel poczuł szybciej i mocniej najmniejsze nawet przejawy swojego buntu wobec władz państwowych. Sędziowie będą teraz decydować o mandatach za wykroczenia, ale dopiero po ich wyegzekwowaniu. Proste? Obywatel musi najpierw mandat zapłacić, a dopiero potem może się skarżyć do sądu. Niby to jest drobna zmiana, ale ile kasy wpłynie dzięki policji po każdych demonstracjach. Hi, hi, hi …

  Geniusze z PiS mogą za chwilę podobnie rozwiązać wiele innych problemów egzekucji należności od obywateli i dopiero będą „żniwa” u komorników. Wspomnę tu tak zwany „sąd elektroniczny”, który bez wiedzy podsądnych wydaje wyroki w cywilnych roszczeniach i powstają długi, co do których można się żalić, tyle że najpierw one są bezwzględnie egzekwowane. PiS obiecywał problem rozwiązać i nic nie zrobiono przez pięć lat.

  PiS doprowadzi w końcu do otrzeźwienia społeczeństwa i, mam nadzieję, konkretnej odpowiedzi.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s