Kiedy przeczytałem tę informację, to zacząłem się po prostu śmiać. Po kilkunastu sekundach jednak śmiać mi się już nie chciało i pomyślałem sobie, że władze tego kraju gotowe są na wszystko dla pieniędzy. Nie liczy się dobro wspólne. Nie liczy się zdrowie i życie obywateli. Nie liczy się stan posiadania obywateli. Islandia będzie przedmiotem badań populacyjnych szczepionki Pfizer’a na co najmniej sześćdziesięciu procentach mieszkańców wyspy.

  Informacja powyższa jest, oczywiście, przekazywana jako wielki sukces władz i dowód na wielkie zaangażowanie rządzących w sprawy służby zdrowia. Nikt nawet nie pomyśli, że w tym wszystkim władze umożliwiają prywatnej firmie farmaceutycznej dopracowanie swojego produktu na islandzkich „królikach doświadczalnych”, co może być niebezpieczne. Inaczej napiszę: skoro ta szczepionka jest takim cudem współczesnej nauki, to dlaczego Pfizer będzie prowadzić badania jej użycia na populacji wyspy.

  Podobna sytuacja była już wiosną 2020 roku, kiedy na Islandii prowadzono testy na kronawirusa. Islandzki Instytut Genetyczny robił te testy na masową skalę za pieniądze amerykańskie i, jak się okazało, wyniki trafiły do amerykańskich naukowców. My robiliśmy za doświadczalne króliki, a kasa poszła gdzieś pod stołem, bo nie wierzę, że oni wierzą w czystą ideowość takich poczynań. Okazało się przy okazji, że powstała w USA baza genetyczna wszystkich przebadanych w tej serii testów mieszkańców Islandii.

  Zobaczymy, co wyniknie z tych islandzkich eksperymentów, ale mam nadzieję, że pożyjemy jeszcze trochę. Hi, hi, hi …

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s