Przestrzeń publiczna została zdominowana przez szczepionki przeciw covid. Rodziny podzieliły się na zwolenników i przeciwników szczepień. Firmy podzieliły się na zwolenników i przeciwników szczepień. Rząd polski się podzielił i jeden minister chce się szczepić, a drugi minister odmawia.

  Prezes Kaczyński zdyscyplinował polityków podobno zjednoczonej prawicy i zapowiedział, że da dobry przykład szczepiąc się w pierwszej kolejności z racji wieku. Prezydent Duda podobno jest już za szczepieniem i też się zaszczepi, kiedy przyjdzie jego kolej. Podobno Pan Zbyszek też jest gotowy do szczepienia, żeby tylko mógł dalej bawić się sędziami i prokuratorami. I co dalej z tego wyniknie? Problem dla partii wyniknie z tego.

  Szczepionki mają w Polsce więcej przeciwników i żałuję, że nikt nie przeprowadził dotychczas badań pod kątem podziału na wyborców danych partii w poszczególnych grupach przeciwników lub zwolenników szczepionek. Jestem jednak przekonany, że wyborcy partii rządzącej są w większości przeciwnikami szczepionek, natomiast wyborcy lewicy i liberalnych ugrupowań są zwolennikami szczepionek. Tylko jeśli chodzi o wyborców Konfederacji, to są chyba dość dobrze zdeklarowaną grupą wrogów szczepień. Moje przekonanie o wyborcach PiS w relacji do deklaracji polityków tej partii rodzi zatem … problem. Czy politycy kolejny raz nie wyczuli poglądów swoich wyborców? Czy kolejny raz Wielki Guru z Żoliborza chce wskazywać drogę ciemnemu ludowi? To wskazywanie drogi „dobrym ludziom” w przypadku „piątki dla zwierząt” i przepisów o aborcji „eugenicznej” skończyło się ogromnym spadkiem poparcia dla rządzących.  

  Mam nadzieję, że szczepionki dobiją prezesa Kaczyńskiego i pamięć o nim zatrą. No, oczywiście, myślę tu o dobiciu politycznym. Hi, hi, hi …

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s