Nikt chyba nie przewidywał jeszcze kilka lat temu, że symboliczne wystąpienia obywatelskie w rocznicę wprowadzenia w Polsce ostatniego stanu wojennego będą skierowane przeciwko politykowi, który sam siebie określa jako opozycjonistę z czasu tegoż stanu wojennego. Opozycjonista jednak z niego tak wielki, że nie był wtedy internowany i sobie spokojnie spał do południa w ciepłym, domowym łóżeczku. Gdyby nie pomogli w karierze brat z Lechem Wałęsą zwanym przez niektórych Bolkiem, to dzisiaj nie byłoby prezesa, a byłby prawdopodobnie jakiś nieznany wykładowca na nieznanej uczelni gdzieś w Polsce. I tę prawdę Wielkiemu Geniuszowi z Żoliborza w tę rocznicę należy zawsze przypominać.

  Podobała mi się nocna niespodzianka dla prezesa od rolników, którzy w okolicach jego domu zrobili zrzut produktów rolnych na ulicy. Prezes pewnie dom opuścił wcześniej, bo boi się niespodzianek ze strony demonstrantów, ale informacje do niego na pewno docierają i poziom jego irytacji rośnie. Mam nadzieję, że prezes wreszcie dotrze do punktu, w którym ostatni dyktator w historii Polski odszedł na emeryturę po dziewięciu latach od wprowadzenia stanu wojennego. Hi, hi, hi …

  Spodziewałem się większej niespodzianki w postaci dzisiejszego marszu w samo południe w Warszawie z ronda Dmowskiego pod dom Kaczyńskiego. Niestety, frekwencja zawiodła. Ludzie może już nie chcą tej permanentnej i kosztownej indywidualnie przepychanki z policją, może kierownictwo od strony feministycznej zawiodło, a może ludzie nie widzą już sensu w tej formie protestu. Nie wiem. W każdym razie liczba protestujących dzisiaj w relacji do zapowiadanej była skromna i duże siły policyjne, które przygotowały się do większej demonstracji, zablokowały przemarsz pod dom Kaczyńskiego już na Marszałkowskiej bez najmniejszego problemu.

  Niespodzianką ze Szczecina byłem poruszony. Plakaty z Jaruzelskim na pomniku brata musiały też poruszyć Kaczafim. Zobaczymy, co jeszcze rocznica przyniesie. Zobaczymy pewnie również, co prezes robił w ten symboliczny dzień i jak kolejny raz zakłamywał historię, żeby kreować jej kościelno-pisowską wersję.

  Piotr Tomski  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s