Dzisiaj znowu nastąpił ogromny spadek liczby zakażonych koronawirusem w Polsce. Spadła również liczba wykonywanych testów i dlatego te wyniki można nazwać czystą manipulacją, która służy prowadzeniu polityki sukcesów rządowych.

  W ramach walki z pandemią powstał na Stadionie Narodowym w Warszawie szpital polowy, który z wielkim hukiem miał pomóc rozładować problemy z tłokiem w innych szpitalach z rejonu stołecznego. Huku nie ma i pacjentów nie ma, a jest za to coraz więcej wątpliwości w kwestii zgodności z prawem organizowania pracy tego szpitala i celowości dalszego utrzymywania takiej placówki. Lekarze z całym personelem medycznym nie mają zbyt wiele do roboty w tym stadionowym szpitalu. Brak lekarzy i ich przeciążenie pracą w całej Polsce w relacji z tym brakiem zajęć w „narodowym izolatorium” jest skandalem.

  Z systemu zginęło podobno dwadzieścia tysięcy zakażonych. Najlepszym w całej Polsce fachowcem od statystyki stał się maturzysta, który więcej znalazł w sieci niż analitycy rządowi. Trudno już jest nazywać to manipulacjami. To jest po prostu zorganizowana działalność przestępcza pod kierownictwem premiera Morawieckiego na zlecenie Wielkiego Stratega z Żoliborza.

  Wisienką na torcie manipulacji rządowych jest sprawa budżetu unijnego i powiązania go z praworządnością. Zapewne wetowanie budżetu ma w założeniu wzmocnić pozycję rządu i partii. Nic na Polaka nie działa tak, jak działa powiedzeniu mu, że ktoś obcy będzie mu wydawał polecenia dotyczące jego codziennego życia. Rząd broni Polaków przed tą obcą ingerencją w ich codzienność i z założenia na tym ma zyskać poparcie. Pytanie jednak jest inne: ilu Polaków da się nabrać na te polecenia, których Unia nie wydaje nikomu, bo Unia nie działa i nigdy nie działała na takim poziomie? Zmuszanie do eutanazji czy targowiska dzieci będą zatem symbolem największych manipulacji PiS.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s