Trump już przez chwilę uznał na Twitterze zwycięstwo Bidena i wielu odetchnęło z ulgą. Oddech nie trwał zbyt długo, bo Trump szybko wyjaśnił, że dalej nie uznaje tego zwycięstwa zdobytego za pomocą fałszerstwa wyborów. Hi, hi, hi …

  Temu tłustemu blondasowi „upasionemu na krwi ludu pracującego” nie mieści się w głowie, że nie będzie miał drugiej kadencji do robienia największych w życiu przekrętów. Trump został prezydentem tylko dla władzy, która gwarantuje bezkarność przy tych mega przekrętach. Nic więcej dla Trumpa nie ma znaczenia. Jeśli komuś wydaje się, że ten facet ma jakieś zasady czy wyznaje jakieś uniwersalne wartości, to bardzo ten ktoś błądzi. Hi, hi, hi … Każdy, oczywiście, ma prawo błądzić.

  Przypadek Bidena jest nieco inny, ale nie dałbym złamanego dolara za jego uczciwość, przyzwoitość czy wiarygodność. Bidenowi również chodzi tylko o władzę, która jemu i grupie związanych z nim ludzi zagwarantuje mega przekręty. I tyle. Chodzi tylko o władzę.

  Sytuacja w Ameryce trochę mnie śmieszy, ale bardziej zaczyna mnie fascynować pod względem ściśle socjologicznym. Co powoduje, że zdemaskowani, patologiczni kłamcy tak mocno poruszają miliony ludzi, że ci wychodzą na ulice i za ich władzę gotowi są ryzykować własne mienie, zdrowie i nawet życie? Jaki jest realny powód takiej polaryzacji społeczeństwa? Nie wiem.

  Musimy po prostu nabrać dystansu do polityki i polityków. Musimy odpowiednimi przepisami prawa ograniczyć władzę polityków do minimum niezbędnego do administrowania państwami, natomiast ich obowiązki egzekwować z bronią w ręku na drodze obywatelskich praw. Hi, hi, hi … Jeżeli teraz ludzkość nie podejmie konkretnych działań wobec polityki, to wydaje mi się bardzo prawdopodobne, że nastąpi ogólny koniec demokracji. Korwin powiedziałby: wreszcie. Ja powiem: Korwin jest śmieszny i żenuje.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s