Kościół w Polsce ma trudny okres do przetrwania. Tak zwany układ tronu z ołtarzem wcale nie pomaga teraz w tym przetrwaniu, a straż narodowa jest chyba gwoździem do trumny całego układu. No i bardzo mnie to wszystko cieszy, bo przynajmniej święta i tajemna prawda z dachów jest głoszona. Hi, hi, hi …

  Wczorajszy reportaż w polskiej telewizji i dzisiejszy raport watykański nie pokazały o hierarchach kościelnych niczego, o czym wcześniej bym nie słyszał lub nie czytał. Skupienie się w Polsce na Dziwiszu jest zrozumiałe i ważne, ale o pewnym bardzo istotnym problemie jednak muszę dodać kilka słów. Dziwisz osobiście spowodował, że Lech Kaczyński spoczął na Wawelu. Podobno nawet pomysł tej błazenady był jego. Czy takiego wspaniałego Dziwisza można nie kochać w PiS? Nie można. Wielki Geniusz z Żoliborza w całym polskim Kościele nie ma większego przyjaciela.

  Na tle zarzutów omówionych w reportażu wspomniany przeze mnie związek Dziwisza z Kaczyńskimi jest wyjaśnieniem kolejnych ciekawych wydarzeń. Dlaczego komisja do spraw pedofilii powołana w Sejmie nie działa? Dlaczego nie mógł pracować w niej jedyny, poważnie zaangażowany w walkę z tym zjawiskiem ksiądz? Odpowiedź jest prosta: Dziwisz dzwonił do przyjaciela z Żoliborza i już – wszystko załatwione.

  Śmieszne w sumie byłoby to wszystko wokół Kościoła i Dziwisza, gdyby nie krzywda ofiar kościelnej pedofilii. Bezkarność sprawców ich rozzuchwalała i ofiar były tysiące, kiedy właściwa postawa władz kościelnych mogła temu w odpowiednim momencie zapobiec. Dziwisz jest odpowiedzialny za krzywdy wielu ludzi. Udawaniem wioskowego głupka niczego nie załatwi.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s