Kiedy słucham wywodów różnych ekspertów w czasie miłościwie nam panującej pandemii, to dochodzę do wniosku, że nauka zeszła na psy, manowce czy dno. Naukowcy opowiadają ludziom dosłownie bajki, które wzbudzają sensację lub strach, ale nie są najczęściej poparte żadnymi badaniami naukowymi czy tym bardziej dowodami osiągniętymi za pomocą tych badań. Naukowcy, którzy bajek nie opowiadają, są usuwani z przestrzeni publicznej przez media głównego nurtu i polityków, żeby tylko nie ujawniać pandemicznych kłamstw.

  Jeśli chodzi o mnie, to moja masa krytyczna została przekroczona wystąpieniami prof. Kuny, który wyśmiewał regularnie covidian. Skoro facet przez całe zawodowe życie pracuje z ludźmi chorymi na płuca, to chyba zna się na rzeczy. Skutki zakażenia tym koronawirusem są jego zdaniem podobne do innych zakażeń podobnymi i znanymi od wielu lat wirusami, a skutki powikłań źle leczonych zakażeń u pacjentów z obniżoną odpornością są typowe dla tych zakażeń. Nie ma nic wyjątkowego w covidzie i można do niego podchodzić tak, jak podchodzi się do grypy. I tyle mówi prawdziwa nauka, bo reszta ekspertów i naukowców zaczyna od bicia piany i kończy na liczeniu kasy.

  Jest też Szwecja i inne podejście do koronawirusa. Zgodnie z opiniami powyżej wspomnianych bajkopisarzy Szwedzi nie powinni już istnieć. Szwedzi istnieją i mają się dobrze. Nie zamykali gospodarki i nie wydawali pieniędzy na grupowe eksperymenty medyczno-ekonomiczne, z których nic nie wynika, bo niczemu nie zapobiegły, wprowadziwszy jedynie chaos i śmierć różnych chorych. Wystarczyło skupić się na normalnym leczeniu chorych i izolowaniu wyłącznie ludzi z grupy dużego ryzyka. Pieniądze przeznaczone w tak ogromnych kwotach na świecie na leczenie byłyby bardziej pożyteczne od wydanych na lock down w tysiącu wariantów.  

  Naukowcy mieli obowiązek badania sytuacji i proponowania właściwych rozwiązań. Nie wywiązali się z tego obowiązku i nauka zeszła. Hi, hi, hi …  

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s