Dzisiaj zapadł wyrok uniewinniający kolejnego oskarżonego w sprawie zabójstwa byłego komendanta policji. Były minister sprawiedliwości z Platformy Obywatelskiej powiedział kiedyś, że sprawa gen. Papały jest sprawą honoru polskiej policji. Zgadzam się całkowicie. Po tej sprawie polska policja straciła honor do dna.

  Wyrok nie jest prawomocny, ale klęska prokuratury i tak jest nieziemska. Po podobnej klęsce przy oskarżaniu Boguckiego ze Słowikiem i Mazurem wydawało się wszystkim, że gorzej nie może być. Pamiętam, kiedy kończył się proces Boguckiego, już był wniosek o stosowanie aresztu z zarzutem zabójstwa gen. Papały dla uniewinnionego dzisiaj Patyka. Dwie różne prokuratury dały popis sprzecznych czynności procesowych. Efekt jest jednak podobny: uniewinnienie oskarżonych.

  Polska policja nie ma honoru, a do tego wiedzą powszechną są informacje o związkach gen. Papały z ludźmi, którzy prawdopodobnie chcieli się zemścić na nim za złamanie różnych obietnic, o czym zresztą mówił jeden z nieżyjących świadków oskarżenia w części dotyczącej Mazura. Nie chcę wdawać się w szczegóły, które są mniej lub bardziej wiarygodne, ale chcę zwrócić również uwagę na honor pana Zbyszka w tej sprawie. Panie Zbyszku, rzuć pan coś honorowo w tej sprawie. Może honorowo prokuratorzy pod sąd za tę sprawę? A może sędziowie pod sąd za uniewinnienie? Hi, hi, hi …

  Żyjemy w trudnych czasach. Mundur policjanta czy nawet mundur oficera policji z honorem nie mają nic wspólnego. Przykro jest o tym myśleć, bo mam wrażenie, że w peerelu milicjanci byli chociaż wobec siebie lojalni. Reszta społeczeństwa nigdy ich nie obchodziła, ale w poprzedniej epoce solidarność w służbie była czymś ważnym, natomiast dzisiaj najważniejsze są pieniądze.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s