Takiej niedzieli chyba Największy Geniusz i Słońce Żoliborza się nie spodziewał. Piekło weszło do nieba i zrobiło się gorąco. Obawiam się teraz, że nawet młot Peruna nie powstrzyma rozwścieczonych „czarnych szmat”. Hi, hi, hi …

  Pani od rosołków zrobiła podobno, co do niej należało. Życie podobno należy chronić zgodnie z konstytucją od poczęcia do śmierci. Podobno! W sprawie przerwania patologicznych ciąż trybunał ma mniej więcej takie pojęcie, jakie mam ja na temat chińskiej poezji. Wyłącznie lekarze powinni wspólnie z rodzicami podejmować decyzje w takich sprawach. Komisje lekarskie decydują przecież o śmierci pacjenta, mimo że funkcje życiowe nie ustały, a aparatura medyczna może utrzymywać takiego pacjenta przy życiu przez wiele lat. Jednak coś takiego nazywa się uporczywą terapią i nie jest stosowane.

  Pani Przyłębska rozpoczęła zapewne serię wyroków, które katolicką teorię o życiu przeniosą do medycyny i wszelkie decyzje w tej kwestii będą ostatecznie podejmowali księża. Przypuszczam, że niedługo trybunał wprowadzi zakaz odłączania od aparatury pacjentów po śmierci pnia mózgu, bo przecież oni zgodnie z konstytucją żyją. Czy wtedy Polacy będą zadowoleni, że pozostałości po służbie zdrowia w Polsce będą zajęte podtrzymywaniem przy życiu de facto martwych ludzi i nie będą udzielać pomocy potrzebującym?

  Uważam, że wejście religii do medycyny jest niedopuszczalne. Jestem w stanie zaakceptować klauzulę sumienia, która gwarantuje wolność poszczególnym jednostkom, ale nie jestem w stanie zgodzić się na powszechne blokowanie procedur medycznych z przyczyn religijnych.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s