Wydawało mi się zawsze, że narodowcy powinni popierać rozwój zdrowej tkanki narodu. Doskonalenie ciała i ducha narodu powinno być przynajmniej ważne. W Polsce narodowcy walczą o rodzenie upośledzonych płodów, które muszą umierać zaraz po porodzie, a jedyny pożytek z tego jest podobno (jako ateista nigdy z tym się nie pogodzę) w ochrzczeniu tych płodów.

  Wyjaśnię więc naszym kochanym, polskim narodowcom ten fenomen na innym przykładzie. Na wojnie wróg bardzo często używa min przeciwpiechotnych, które wcale nie zabijają, chociaż wydawałoby się, że na wojnie chodzi właśnie o zabijanie wroga. Miny ciężko ranią, urywając kończyny i powodując konieczność udzielania pomocy żołnierzom. Dlaczego? No właśnie. Zapytajcie żołnierzy.

  Przykład o wojnie podałem celowo, bo polska służba zdrowia jest w stanie permanentnej wojny z pacjentami od dziesięcioleci. Dołóżmy im teraz do opieki tysiące upośledzonych dzieci, które będą żyły przez jakiś bliżej nieokreślony czas po porodzie i, oczywiście, po chrzcie. Dolejmy oliwy do ognia. Zapewniam, że po wejściu w życie postanowienia trybunału tysiące noworodków zablokują szpitale i nawet Jurek Owsiak nie pomoże.

  Najgorszym aspektem tej sprawy jest rozgrzanie społeczeństwa w czasach trudnych. Polacy musieli wyjść na ulice polskich miast i protestować, jak robili już przy tym temacie setki razy, władze państwowe natomiast mogą teraz krytykować protestujących za narażanie życia i nasyłać na nich policję, karać i wysyłać do więzień. Nie widzę przy tym pozytywnego rozwiązania tego problemu.

  Piotr Tomski

2 uwagi do wpisu “Polska na głowie stoi

  1. Coś sobie Gościu w głowie uroiłeś i stręczysz to publiczności. Takie kwestie rozpoznaje się w dialogu a nie publikując jako prawdę objawioną, w którą „nie wierzysz” mój Ty ateisto walczący z Bogiem, w którego „nie wierzysz” bo uważasz, że Go nie ma. Pozdrawiam.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s