Zaczynamy powoli wracać na świecie do wiosennego szaleństwa pandemicznego i zamykać poszczególne segmenty działalności gospodarczych. I co dalej? W Polsce dalej już nic, bo nawet służba zdrowia traci wydolność i przestaje w ogóle leczyć. Zaśnijmy zatem i obudźmy się po pandemii. Nie musimy jeść i pić. Nie musimy pracować. Nic nie musimy. Hi, hi, hi …

  Najbardziej irytuje mnie zachowanie tych ludzi, którzy na jakiekolwiek słowa o podważaniu sensu stosowania rygorów pandemicznych krzyczą: nie wierzysz w istnienie wirusa i dlatego jesteś mordercą niewinnych istnień. Amok covidowy w pewnych środowiskach odbiera już nie tylko zdrowy rozsądek, ale przede wszystkim dehumanizuje. Ludzie wyłączają abstrakcyjne myślenie.

  Śmieszne i irytujące jest też zamknięcie siłowni czy basenów. W takich miejscach ludzie nabierają siły i odporności na wszystkie choroby, a zatem zamykanie ich działa chyba niekorzystnie na ludzi w relacji z pandemią. Gdzie tu jest myślenie? Podobnie było z zamknięciem lasów w Polsce wiosną bieżącego roku.

  Głupotą jest też zmuszanie ludzi do chodzenia w maseczkach, w których nie wentylują płuc i tym samym osłabiają wydolność organizmu, a przede wszystkim pozwalają na super hodowlę patogenów w niewentylowanych płucach oraz drogach oddechowych. Czy są jakieś badania na ten temat? Ja przedstawiłem tylko jedną z wersji oceny maseczkomanii. Do tego wszyscy są już zgodni, że maseczka nie chroni noszącego.

  Lekarze stracili już zaufanie pacjentów. Polska jest w tym względzie przykładem tragicznym, bo już wcześniej środowisko lekarskie było źle postrzegane, ale pandemia doprowadziła do prawdziwej wrogości. Szary obywatel dostrzega tylko problemy, nieudzielanie pomocy i śmierć pacjentów. Dalej mogą być tylko fizyczne ataki na lekarzy.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s