Wstęp do większej całości: „Islandia – feudalny kraj dla swoich”

  Niektórzy uważają, że feudalizm jako ustrój społeczno-polityczny zakończył swój byt na Zachodzie pod wpływem rewolucji francuskiej pod koniec osiemnastego stulecia. Inni już nieco bliżej prawdy mówią o końcu feudalizmu w drugiej połowie wieku dziewiętnastego, ale prawda jest jednak bardziej bolesna: feudalizm w wielu miejscach na ziemskim padole trwa w najlepsze.

  Islandia jest wzorcowym przykładem na trwanie feudalnego systemu do dzisiaj. W deklaratywnej sferze relacji międzyludzkich ten kraj jest rajem wolności, równości i praw człowieka. W praktyce odpowiednia hierarchia dziobania jest tu strukturą wykutą w skałach, o którą autochtoni dbają ze wszystkich stron i na wszystkie sposoby. Hi, hi, hi …

  Jeśli przytoczę informację z portalu „Stundin” i napiszę, że od trzydziestu lat na Islandii nikt nie został sędzią bez zgody polityków z Partii Niepodległości, to o czym ta informacja świadczy? Jeśli przytoczę ogólnie znane fakty z roku 2016 i napiszę, że urzędujący premier tego kraju – Sigmundur David Gunnlaugsson – był bohaterem „Panama Papers” i sam ze sobą negocjował spłatę zadłużenia Islandii, bo firmy jego i jego żony zarejestrowane w rajach podatkowych były pośrednio wierzycielami Islandii, to o czym ta informacja świadczy? Jeśli wspomnę o islandzkiej masonerii, do której należy jedenaście tysięcy „wybrańców” dyskutujących najważniejsze decyzje biznesowe i polityczne we własnym gronie, to o czym to wspomnienie świadczy?

  Masoneria bardzo zadbała o własny wizerunek i dla wielu kojarzy się z oświeceniem, równością, braterstwem czy wolnością. Nie ma nic bardziej błędnego. Rozmowy z młodymi Islandczykami błyskawicznie wyprowadzą każdego z tego błędu, zwłaszcza że na Islandii masoni są dumni ze swojego nepotyzmu. Pycha kroczy zawsze przed upadkiem. Hi, hi, hi … Szkoda tylko, że żaden młody Islandczyk bez błogosławieństwa masonów nie zrobi kariery na Islandii.  

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s