Często słyszę pytanie: o co chodzi w tej pandemii? Odpowiedzi udzielam prostej: chodzi tylko o kasę. Hi, hi, hi … Chodzi o takie rozwiązania formalno-prawne i do nich propagandowe, które dosłownie wygarną resztki środków finansowych ze społeczeństwa i przekażą wszystko do wąskiej grupy elit biznesowych i politycznych.

  W Polsce weszła na giełdę pewna spółka, która zajmuje się handlem w Internecie. Już po pierwszym dniu obrotu akcjami tej spółki jej wartość wzrosła o pięćdziesiąt procent. Kiedy przeczytałem o tym, to po prostu zacząłem się śmiać. Spółka ogólnie warta jest siedemdziesiąt miliardów złotych. Szok. Jaka jest realna wartość spółki? Realnie to nawet nie da się jej wycenić, bo poziom fikcji tego typu przedsięwzięć jest niedostępny dla ludzkiego umysłu. Hi, hi, hi …

  Podobnie dzieje na amerykańskiej giełdzie, gdzie wartość akcji Apple przekroczyła dzięki pandemii dwa biliony dolarów. Firma ma kłopoty z wprowadzeniem na rynek swoich produktów, jej produkty nie spełniają oczekiwań użytkowników i dostawcy podstawowych elementów sprzętu zawodzą, a wartość spółki rośnie do niebotycznych kwot. Hi, hi, hi … Ludzki umysł skali tej fikcji nie obejmie. Jestem użytkownikiem trzech urządzeń produkcji Apple, ale pękam teraz ze śmiechu i czuję się oszukany, bo kupiłem w zeszłym roku „sztandarowego” MacBook’a Pro, który ma – zdaniem firmy Apple – przestarzały procesor i należy zastosować nowy, co spowoduje zmianę całego oprogramowania wszystkich urządzeń tej firmy. Cyrk.

  Wysysanie pieniędzy przez giełdy i fundusze inwestycyjne (też prostsze formy tego oszustwa w postaci lokat bankowych albo obligacji) kwitnie w najlepsze. Międzynarodowe i państwowe systemy prawne nie są już w stanie kontrolować tych finansowych rozgrywek i tym samym przeciętny człowiek nie ma najmniejszych szans w starciu z tym … systemem naczyń połączonych.

  Piotr Tomski  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s