Osoba agenta Tomka jest chyba symbolem pokręcenia współczesnych mediów i może całych społeczeństw. I nie jest to pokręcenie specyfiką polską, chociaż w Polsce może dzieje się to bardziej spektakularnie.

  Wczoraj pokazała tę osobę jedna z głównych stacji telewizyjnych i na podstawie opowieści tej osoby przedstawiono bardzo dziwny obraz rzeczywistości, w którym ta osoba jest paskudnym kłamcą, narzędziem w rękach obrzydliwych przestępców i tchórzem wykonującym wszystkie polecenia. Czy dzisiaj można komuś z taką przeszłością bezapelacyjnie wierzyć? Założywszy nawet jakąś cudowną przemianę łobuza, to sprawa jest bardzo wątpliwa, bo ten łobuz ma w toku postępowanie karne i usiłuje w to postępowanie wprowadzić klimat politycznej zemsty, a przede wszystkim próbuje wpłynąć na ocenę sądu we własnej sprawie karnej. Niestety. Intencje determinują ocenę czynu.

  Wokół agenta Tomka i wszystkich spraw z nim związanych nie ma ani jednego pozytywnego bohatera, co jest najbardziej przykre. Rozpłakana posłanka, niby korumpowana i wschodząca gwiazda palestry warszawskiej (była żona aktora), państwo prezydentostwo i przełożeni wyżej wymienionego stanowią zepsutą i pozbawioną zasad tkankę społeczną, która pasożytniczo i bezwzględnie żywi się zdrową częścią polskiego społeczeństwa. I tyle.

  Bezstronnie i obiektywnie o tych sprawach nie pisze w tej chwili nikt, wyjąwszy kilka osób w Internecie, które nie należą do żadnej z politycznych band okrągłostołowych. Nie wiem, czy koalicja rządząca przetrwa najbliższy tydzień, ale bardzo bym chciał zobaczyć jej huczny rozpad i jego karne efekty. Dla agenta Tomka byłby to jedyny ratunek i tu zapewne się zgadzamy. Hi, hi, hi …

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s