Zamieszanie z rekonstrukcją rządu i rozmowami koalicyjnymi jest de facto pudrowaniem martwego już tworu zwanego prawicą i to zjednoczoną. Nie jest to coś prawicą i na pewno nie jest zjednoczone. Hi, hi, hi … Różne interesy wprawdzie jednoczą tę grupę wokół Wielkiego Stratega z Żoliborza, ale obecnie skala łupów dostępnych dla tej grupy jest tak duża, że wojna o podział jest nieunikniona.

  Słyszałem ostatnio w niepotwierdzonych doniesieniach ze źródeł, które nigdy nie dają się zweryfikować, że są nowe „taśmy prawdy” z premierem Morawieckim w roli głównej. Kabaret. Pan premier uwielbia mówić, kiedy już sobie wypije i podobno tym razem w gronie bliskich przyjaciół znowu język mu się rozwiązał nadzwyczajnie. Był bardzo dumny z osiągnięć związanych z miskami ryżu, ale przede wszystkim był rozmowny na temat „służbowych banków” z miliardami złotych od polskiego państwa, które jeszcze nigdy w historii nie dało się tak wydoić tym służbom. Tak. Afera FOZZ to jest pryszcz – podobno powiedział pan premier –     wobec pieniędzy przekazanych „na tarczach” do sektora bankowego. Czy Morawiecki wspomniał na tych taśmach o swojej prowizji? Nie wiem, ale może się dowiem, jeśli dadzą jeszcze posłuchać. Hi, hi, hi …

  Podobno Wielki Geniusz z Żoliborza o wszystkim się dowiedział i był gotowy interweniować, ale ktoś przypomniał mu inne taśmy prawdy – te taśmy video z pałacu prezydenckiego z bratem bliźniakiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego w roli głównej. Hi, hi, hi … No i tego problemu nikt nie przeskoczy, dlatego deklaracja o trwaniu premiera na stanowisku była pierwsza i jednoznaczna.

  Ciekaw jestem tylko efektów opublikowania taśm prawdy z Morawieckim, bo co do publikacji można mieć pewność, jeśli odpowiednia kasa od państwa polskiego nie zaspokoi oczekiwań ludzi ze studia nagrań. Hi, hi, hi … Czy jest w ogóle taka kasa na świecie, która może zaspokoić dzisiaj fachowców wysokiej klasy w dziedzinie nagrań? Wątpię.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s