Ktoś w partii rządzącej wpadł na genialny pomysł podwójnego opodatkowania Polaków, którzy zarabiają za granicą i chcą mieszkać w Polsce. Pomysł jest genialny, a szczegóły mogą zaskoczyć jeszcze większym błyskiem geniuszu. Zobaczymy.

  Powyższy pomysł jest prawdopodobnie jednym z wielu elementów kampanii namawiania Polaków do powrotu do ojczyzny i nieopuszczania jej do końca swoich dni. Hi, hi, hi … Poważnie rzecz ująwszy, to chyba możemy uczciwie mówić o zemście PiS na polskich emigrantach, którzy w ostatnich wyborach tak źle potraktowali kandydata PiS na prezydenta i głosowali na innych. Nie rozumiem tego postępowania, a usprawiedliwianie się potrzebami budżetu jest co najmniej śmieszne wobec wydania siedemdziesięciu milionów złotych na przygotowanie wyborów widmo.

  Jedyne co mogą politycy osiągnąć tymi zmianami w systemie podatkowym, to może być trwała emigracja Polaków. Skoro Polak ma przebywać za granicą więcej niż 183 dni w roku, to może będzie lepiej przebywać tam na stałe. Ja nie miałbym w tym względzie żadnych wątpliwości na miejscu podwójnie opodatkowanych Polaków.

  Jestem teraz ciekaw, czy ktoś z partii rządzącej znowu krzyknie: to niech wyjeżdżają. Do Polski znowu sprowadzi się więcej Ukraińców czy innych obcokrajowców (teraz może będzie nowy trend – białoruski) i wszystko z punktu widzenia ekonomicznego zostanie wyrównane. Zobaczymy.

  Piotr Tomski   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s